Молдовські комуністи звинуватили ЦВК у фальсифікації референдуму

Партія комуністів Молдови заявила, що влада фальсифікує результати референдуму щодо прямих виборів президента, влаштувавши хакерську атаку на сервери ЦВК.

У Молдові опозиційна Партія комуністів звинуватила владу і Центрвиборчком у намірі фальсифікувати результати конституційного референдуму.

Один з лідерів Партії комуністів Юрій Мунтяну заявив, що "саме з цією метою Центральна виборча комісія спровокувала збій у системі комп'ютерної ЦВК".

"Для влади було шоком той факт, що на 9 ранку в референдумі взяло участь менше одного відсотка виборців. Тому вони вдалися до методу, який дозволяє фальсифікувати результати - організували збій в системі. Буде не дивно, якщо після налагодження комп'ютерної системи активність виборців різко зросте" , - сказав Мунтяну.

Він відзначив, що аналогічні методи застосовувалися в Кишиневі на місцевих виборах 2003 року.

Комуністи призвели також дані про те, які, на їхню думку, свідчать про те, що фальсифікації можливі за кордоном.

"Саме з цією метою цього разу, вперше були відкриті 78 ділянок за кордоном, у тому числі 45 додаткових - за межами посольств і консульств Молдови. Ми маємо дані про те, що за кордоном поки проголосувало мізерна кількість громадян - менше двох тисяч людей. А на дільниці були доставлені тисячі і тисячі бюлетенів для голосування", - сказав Мунтяну.

Зі свого боку голова Центральної виборчої комісії Євген Штірбу відкинув всі звинувачення на адресу Центрвиборчкому.

"Дійсно, вранці були неполадки в електронній системі обліку виборців. Це сталося в результаті хакерської атаки. Тим не менше, неполадки усуваються, це ніяк не могло відібитися на роботі виборчих комісій. Електронна система працює в тестовому режимі і, поки не є документом. Комісії працюють з паперовими списками виборців, який є офіційним документом. І про це чудово знають всі політичні партії", - сказав Штірбу.

Виборчі ділянки в Молдові відкриті з 7 ранку до 21.00 за місцевим часом. У списки для голосування включено 2 млн 660 тисяч 440 виборців. Референдум вважатиметься таким, що відбувся, якщо в ньому візьме участь третина виборців, а Конституція буде змінена за умови, що половина тих, хто з'явиться на референдум висловиться на користь проведення прямих виборів президента.

Читайте також:

У Молдові проходить конституційний референдум

Президент Молдови нагородив борців з комунізмом

Проти Компартії Молдови порушена справа за фактом шахрайства

Вороніну заборонили балотуватися на пост президента Молдови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: