Молдовській опозиції заборонили знімати копії зі списків виборців

Опозиція стверджує, що списків незаконно внесли 400 тисяч людей. А на думку комуністів, копії зі списків вже зняті.

Апеляційна палата Кишинева заборонила представникам опозиції знімати копії із списків виборців.

Це рішення може бути оскаржене протягом 15 днів.

Центвиборчком раніше дозволив опозиції знімати копії із списків, але правляча Партія комуністів, що перемогла на парламентських виборах, опротестувала це.

При цьому комуністи виступають не проти перевірки опозицією списків виборців, а тільки проти копіювання списків, пояснив голова юридичної комісії парламенту Володимир Цуркан. За його словами, тим самим партія опротестувала фактичне порушення закону про інформацію і закону про персональні дані.

В той же час, офіційний представник Партії комуністів Молдови в апеляційній палаті Кишинева Сергій Сирбу вважає, що заборона суду опозиції копіювати списки виборців вже мало що вирішує, оскільки опозиціонери встигли зробити копії.

"Від сьогоднішнього рішення суду вже мало що залежатиме... Приблизно з 95% списків виборців копії вже зняті", - сказав Сирбу.

За версією Сирбу, "копії потрібні опозиції, щоб звірити дані конкретних виборців, для з'ясування їх участі або неучасті в голосуванні".

"Представники опозиційних партій таким чином збирають доказову базу про участь виборців в голосуванні з метою тиску на них, особливо в сільських районах, при подальших голосуваннях", - вважає представник компартії.

Раніше молдавські опозиційні партії вимагали перерахунку підсумків парламентських виборів, але після рішення Конституційного суду провести перерахунок відмовилися брати в ньому участь.

Ліберальна партія, Ліберально-демократична партія і альянс "Наша Молдова" заявили, що перерахунок голосів не вплине на підсумки виборів, а головні порушення, на їх думку, були при складанні списків виборців - як основних, так і додаткових. За твердженням опозиційних партій, до списків незаконно внесено близько 400 тисяч виборців.

Читайте також:

Президент Молдови звинуватив у погромах в Кишиневі дев’ятьох сербів

Результати виборів у Молдові перерахують

МВС Молдови: учасник протестів помер від отруєння газом

Молдавська опозиція знову виведе людей на вулиці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: