Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Молдову охопили масові протести: штурм парламенту, "приватизація країни" та рука Москви

Новий прем'єр, який виступає за європейські цінності, склав присягу таємно вночі.

Чи то майдан, чи то не майдан – дивні збіги із українською ситуацією протягом усього тижня можна було спостерігати у Молдові.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Уже кілька місяців поспіль країну охоплює протест за протестом. Але цього разу дійшло навіть до штурму і захоплення парламенту. Це сталося у четвер, коли депутати практично за відсутності опозиції й майже без обговорення затвердили кандидатуру прем'єра Павла Філіпа. Він – людина відомого в Молдові олігарха Володимира Плахотнюка. Впливовий бізнесмен вирішив зайнятися публічною політикою, конвертувати власні підприємства у державні крісла. Ну, а молдавани побачили в цьому приватизацію країни.

Незадоволення об'єднало представників двох проросійських і проєвропейської партії. Вони кажуть, що нині йдеться про головну проблему країни – корупцію. Тому наважилися на штурм парламенту. Поліції вдалося звільнити будівлю. Людей заспокоїли, що їхні вимоги задовольнять. Але новоспечений прем'єр таки таємно вночі склав присягу. Обманувши навіть прискіпливих журналістів, яким пообіцяв цього не робити.

І новий прем'єр, і той самий олігарх показово відстоюють європейські цінності, і в цьому дуже схожі на лідерів українського Майдану. Втім, замість підтримки народу вони мають протест і вимушену підтримку Заходу. Експерти схильні вбачати в тому, що відбувається, і руку Москви. Адже нестабільність у державі на користь невизнаному Придністров'ю, яке під шумок може вибити собі ще більшу автономію.

Відео Мітингувальники у Молдові пішли на штурм парламенту

Залиште свій коментар

Вибір редакції