Молодь Єгипту готує нову революцію

Єгипетська молодь заявила про готовність почати нову хвилю революції у разі, якщо Мубараку оголосять амністію.

Єгипетська революційна молодь заявляє про готовність почати нове народне повстання в разі оголошення амністії екс-президента Хосні Мубарака.

За повідомленням єгипетських ЗМІ, в заяві координаційного комітету народних мас підкреслюється, що в разі звільнення колишнього глави держави, всю країну охоплять масові протести.

Напередодні, 17 травня, стало відомо, що Мубарак підготував аудіозвернення до нації, яке має бути оприлюднене телеканалами найближчим часом.

У ньому він хоче покаятися перед народом і вибачитися за заподіяне зло. Відмовившись від усього свого багатства на користь держави, що правив країною 30 років президент хоче отримати амністію для себе, своєї дружини і синів Аля і Гамаля.

16 травня колишня перша леді Сюзан Мубарак вже підписала папери про відмову від майна - банківських рахунків і нерухомості на загальну суму понад чотири мільйони доларів - на користь держави.

17 травня вона була звільнена з-під варти під заставу. Пізніше, згідно з повідомленнями місцевої преси, прикладу дружини послідував і чоловік, який також заявив про готовність віддати свої статки "на благо народу".

Між тим, як заявив напередодні міністр юстиції Мухаммед аль-Гінді, якщо буде доведено, що повернене державі відповідає викраденому, тоді з подружжя Мубарак можуть зняти звинувачення у корупції і не давати справі хід.

Однак, екс-президента поки ніхто не збирається відпускати навіть під заставу, оскільки йому загрожують куди більш суворі покарання у справі про розправу над демонстрантами в дні народних заворушень у Єгипті.

Координаційний комітет включає в себе вісім рухів, у тому числі "Революційної молоді 25 січня" і "Братів-мусульман".

"Ми судитимемо всіх, хто скоїв кримінальні і політичні злочини. І ми нікого не наділяли правом милувати цих злочинців. Не може бути й мови про прощення або примирення", - йдеться в його комюніке.

У заяві також міститься заклик до правлячих в країні вищій раді ВР і уряду не пускати в ефір заяву Мубарака, щоб "не гратися з почуттями людей".

Протягом минулого дня питання про помилування колишнього єгипетського лідера активно обговорювалося в соціальних мережах, які відіграли чималу роль в успіху "революції 25 січня".

Тисячі людей закликали провести в п'ятницю, 20 травня,  "Марш мільйонів" на всіх площах Єгипту. А один з провідних опозиційних рухів "6 квітня" і "Революційна молодь 25 січня" вже заявили, що наступної п'ятниці, 27 травня, буде записана в нову історію Країни пірамід як початок "Другої єгипетської революції".

Нагадаємо, Хосні Мубарак був повалений з поста президента 11 лютого. Його відхід став наслідком масових акцій протесту, що тривали в Єгипті декілька тижнів.

Читайте також:

83-річний Мубарак знепритомнів після чотирьох годин допиту

Єгипетська армія розкрила таємниці революції та повалення Мубарака

Суд Єгипту наказав знищити згадки про Мубарака по всій країні 

Військові Єгипту відмовилися амністувати Мубарака і його сім'ю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: