"Молоді" країни-члени ЄС готують пропозицію про пришвидшення розширення Союзу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там закликають вже розпочати перемовини про вступ із Албанією та Північною Македонією.

Близько 13 країн-членів Європейського союзу, переважна більшість з яких є нещодавніми членами ЄС, готуються презентувати на засіданні Ради ЄС пропозицію про пришвидшення розширення.

Про це повідомляє Euractiv.

Зазначається, що до ініціаторів цієї пропозиції увійшли Естонія, Латвія, Литва, Чехія, Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія, Хорватія, Словенія, Мальта, а також такі "старі" члени ЄС як Італія та Австрія.

"Ідея полягає в тому, щоб закликати до початку переговорів про вступ з Албанією і Північної Македонією. Це також форма тиску, що означає, що дилема про те, чи потрібно нам спочатку поглиблення ЄС, а пізніше розширення, є штучною і неправильною. Якщо ці два процеси не будуть йти нога в ногу, ЄС незабаром знову зіткнеться з Західними Балканами, але, на жаль, більш складним і болючим для обох сторін", - розповів дипломат з однієї з 13 країн.

Хоча Єврокомісія і рекомендувала розпочати перемовини, однак рішення мають ухвалити одностайно, тоді як Франція та Нідерланди скептично налаштовані стосовно цього.

Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петрічек підтвердив, що його країна є серед ініціаторів заклику.

"Я буду потужним прихильником надання зеленого світла обом країнам", - повідомив він.

Нагадаємо, наприкінці травня Європейська комісія вже вдруге оприлюднила рекомендації розпочати перемовини із Північною Македонією та Албанією про вступ до ЄС. Там вважають, що обидві країни досягли успіху у необхідних реформах.

ВідеоУ ЄС планують розпочати перемовини про вступ із Північною Македонією та Албанією

На думку Брюсселя, ті виконали необхідні умови для початку переговорів та реалізували ключові реформи. Пропозицію Єврокомісії має розглянути Рада ЄС, вона ухвалить рішення про перемовини.  

У ЄС планують розпочати перемовини про вступ із Північною Македонією та Албанією

Залиште свій коментар

Вибір редакції