Молодий Путін відбувся пояснювальною запискою за продаж сировини на мільйони доларів

Володимир Путін, перебуваючи на посаді заступника мера Санкт-Петербурга, відбувся "невиразними" пояснювальними записками за звинувачення в продажі на Захід цінної сировини на 100 млн доларів.

Колишній керівник Контрольного управління адміністрації президента РФ Юрій Болдирєв розповів, як в 1992 році проводилися перевірки за "доповіддю Сальє", в якій звучали звинувачення в корупції та розкраданні коштів на адресу Володимира Путіна під час його перебування заступником першого мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака.

Путін і Собчак тоді відбулися невиразними пояснювальними, розповів Болдирєв.

Після перевірок, які неодноразово переносилися через завантаження відомства, з'ясувалися факти, що вимагають докладних пояснень, - тоді мер Санкт-Петербурга Анатолій Собчак був викликаний до Москви. Болдирєв наголосив, що адміністрація Петербурга на місці відмовилася давати роз'яснення.

У результаті Собчак приїхав до Москви, але не один, а практично з усіма своїми заступниками, в числі яких перебував і Путін. Вони протягом кількох годин у письмовій формі давали пояснення за фактами з "доповіді Сальє", за результатами яких сам Болдирєв склав звіт Єльцину. Згодом документи були передані до представництва глави держави в Санкт-Петербурзі та Ленінградській області.

Тоді в ході перевірки або ж після її завершення, проте до приїзду Собчака і Путіна в Москву, згадує Болдирєв, стало відомо, що вирішено надати комітету із зовнішніх зв'язків (КЗЗ) мерії Петербурга особливі права з вивезення сировини на експорт. Згідно з цим документом, пролобіювавши пітерським керівництвом, КЗЗ не повинен був спеціально погоджувати експорт сировини з федеральними органами.

Всю історію з пітерськими перевірками у період своєї роботи в Контрольному управлінні Болдирєв називає рядовою і зазначає, що хоча виявлені порушення і були серйозними, але не більш радикальними, ніж в інших суб'єктах федерації. Отримання прав на вивезення стратегічних металів в обмін на продовольство, яке потім не поставлялося, Болдирєв назвав стандартною для того періоду річчю і масовим явищем.

На його думку, депутати петербурзькихзаконодавчих зборів повинні зараз запитати документи перевірок початку 1990-х, щоб остаточно встановити, чи були підстави для притягнення до відповідальності.

Чи збереглися відповідні документи і чи не є вони секретними, Болдирєв достовірно не знає. Він керував Контрольним управлінням до початку березня 1993 року, після чого відомство було скасовано і відновлено вже у новому статусі.

У 1996-1998 роках Контрольне управління очолювали Олексій Кудрін і Володимир Путін. Як підкреслив Болдирєв, якщо вони керували чесно (а сумніватися в цьому підстав він не бачить), то всі документи перевірок повинні бути на місці. Він зазначив, що навіть якщо деякі папери були засекречені, що теоретично можливо, то для цього існує процедура розсекречення в судовому порядку.

Зрештою незалежний внутрішній контроль перестав бути потрібен Єльцину, каже колишній керівник Контрольного управління, і в кінцевому рахунку його не стало після перевороту у вересні 1993 року.

Нагадаємо, що колишній народний депутат Росії, депутат Петербурзького міськради Марина Сальє, що виступила на початку 1990-х років із звинуваченнями в корупції та розкраданні коштів на адресу Володимира Путіна під час його перебування першим заступником мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака, знову звинуватила його в махінаціях.

До цього Сальє 10 років не зустрічалася з журналістами, переїхавши в глухе село Псковської області.

Марина Сальє добре знала Анатолія Собчака, а діяльності Володимира Путіна в органах влади Санкт-Петербурга присвятила ціле розслідування.

У 1992 році спеціальна комісія Санкт-Петербурзької міськради під керівництвом Сальє прийшла до висновку, що за документами, підписаними головою Комітету із зовнішніх зв'язків за мера Санкт-Петербурга Володимиром Путіним, а також його заступником Олександром Аникіним, за кордон було вивезено рідкоземельні метали, нафтопродукти і інша сировина на суму більше 100 млн доларів.

Читайте також:

Путіна звинуватили в махінаціях на суму 100 млн доларів

Брат Берлусконі отримав чотири місяці в'язниці за фінансові махінації

Відомого турецького олігарха засудили до 12 років в'язниці за розтрату 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: