Молодика, що кинув у китайського прем'єра черевик, вже чекає суд

Активіста звинувачують у порушенні громадського порядку. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Британська поліція пред'явила активістові, що кинув черевик у китайського прем'єр-міністра Вень Цзябао, звинувачення у "порушенні громадського порядку".

Під час виступу Вень Цзябао в Кембріджському університеті один із слухачів кинув в нього черевик. Молода людина спочатку свистом, а потім вигуками перервала промову китайського прем'єра в знаменитому університеті. Услід за словами: "Це скандал! Як може університет прогинатися перед диктатором?" на сцену полетів черевик. Таким чином, він наслідував приклад іракського журналіста, який під час прес-конференції кинув своє взуття в президента США Джорджа Буша.

10 лютого 27-річний чоловік з'явиться перед судом міста Кембріджа.

Китайський прем'єр виступав в Кембриджі в останній день своєї поїздки по Європі. У Великобританії Цзябао пробув три дні. Незадовго до виступу він закликав уряди всіх країн об'єднати зусилля в боротьбі з кризою, відзначивши, що, хоча ситуація важка, можна побачити "світло в кінці тунелю".

Демонстрації протесту супроводжують китайського прем'єра впродовж всього його триденного візиту в Сполучене Королівство. Напередодні демонстрація прихильників незалежності Тибету пройшла біля посольства КНР в Лондоні, де зупинився Вень Цзябао.

Декілька сотень людей скандували гасла біля стін посольства, тримаючи в руках плакати "Припиніть вбивати Тибет". Поліція затримала декілька демонстрантів, які вступили в сутички з поліцейськими.

В понеділок демонстрації прихильників незалежності Тибету перемістилися до резиденції британського прем'єра на Даунінг-стріт, де проходили переговори голів урядів двох країн, а потім до Кембриджа.


Читайте  також:

У Буша ледь не поцілили черевиком

Журналіст, який кинув черевиками у Буша, просить притулку у Швейцарії

В Іраку відкрили пам'ятник черевику, який кинули у Буша

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: