Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Молдова на саміті НАТО обурилася через перебування на її території військових РФ

Замість у країні пропонують ввести багатонаціональну громадянську місію.

Молдова наполягає на заміні російських миротворчих сил в Зоні безпеки на Дністрі міжнародною багатонаціональною місією цивільних спостерігачів під егідою ООН, повідомляє Укрінформ.

Про це заявив міністр оборони Молдови Анатол Шалару у виступі на саміті НАТО у Варшаві.

"Протягом 25 років на території Республіки Молдова незаконно перебувають війська Російської Федерації. Ми звертаємося з проханням підтримати нашу ініціативу про трансформацію миротворчої місії в Придністровському регіоні на багатонаціональну громадянську місію. Ми наполягаємо також на виведення з території Молдови військ і озброєнь Російської Федерації у відповідності до міжнародних зобов'язань", - заявив Шалару.

Глава оборонного відомства Молдови виступив також з ініціативою про проведення в 2019 році на території країни військових навчань НАТО, які повинні стати платформою для створення регіонального центру навчання військовослужбовців.

Раніше російські соціологічні служби оприлюднювали дослідження. згідно із якими 86% жителів Придністров'я вважають приєднання до РФ найбільш оптимальним шляхом розвитку невизнаної республіки. Водночас розвиток з Молдовою підтримує лише 2%, приєднатись до Румунії хоче менше 1% респондентів. За збереження "незалежності" висловлюються 9% учасників опитування.

Залиште свій коментар

Вибір редакції