Молодший брат Бориса Джонсона пішов з уряду та парламенту через різні погляди на Brexit

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Джо Джонсон - противник виходу Британії з Євросоюзу.

Молодший брат прем'єрміністра Великої Британії Бориса Джонсона Джо заявив, що йде з парламенту і уряду через конфлікт між "лояльністю сім'ї та національними інтересами".

Про це він написав на своїй сторінці в Twitter.

"Для мене було честю представляти Орпінгтон дев'ять років і служити міністром при трьох прем'єрміністрах. В останні тижні я розривався між лояльністю сім'ї та національними інтересами – це нерозв'язне протиріччя, прийшов час іншим виконувати мої ролі як члена парламенту та міністра", – написав Джон Джонсон.

Несподівана заява вийшла через декілька днів після того, як прем'єрміністр Борис Джонсон вирішив виключити з очолюваної ним Консервативної партії 21 людину, що не підтримали його стратегію виходу Британії з Євросоюзу, передає Meduza з посиланням на Reuters.

Брат нинішнього глави британського уряду є прихильником збереження Великої Британії у складі ЄС. Він голосував проти Brexit в 2016 році, а потім підтримав ідею повторного референдуму з цього питання.

Джо Джонсон був молодшим міністром в уряді Девіда Кемерона і Терези Мей, також він зайняв посаду молодшого міністра університетів і науки в уряді свого брата Бориса Джонсона, хоч і не поділяє його поглядів на Brexit. У 2018 році Джо Джонсон вже подавав у відставку, протестуючи проти політики Мей щодо виходу з ЄС.

Проти виходу Британії з ЄС також публічно виступає молодша сестра прем'єрміністра Рейчел Джонсон.

Нагадаємо, новий британський прем'єрміністр Борис Джонсон пообіцяв, що Велика Британія за будь-яких умов вийде зі складу ЄС до 31 жовтня, навіть якщо це відбудеться без угоди з Брюсселем. Водночас Джонсон розкритикував угоду з ЄС, досягнуту його попередницею Терезою Мей і розраховує укласти новий договір. Він хоче виключити з документу прописаний там режим backstop, мета якого запобігти відновленню жорсткого митного і прикордонного контролю між членом ЄС Республікою Ірландія та частиною Сполученого Королівства Північною Ірландією.

У Євросоюзі неодноразово заявляли, що не мають наміру повертатися до переговорів щодо угоди про Brexit.

Своєю чергою королева Єлизавета ІІ погодилася на запропоновану Джонсоном ініціативу тимчасово призупинити роботу парламенту. Тож після дебатів 9 вересня парламент призупинить діяльність і відновить її не раніше 14 жовтня. Осінні паузи є традиційними для роботи британського законодавчого органу і мають місце щороку. Партії використовують їх для проведення з'їздів. Цього року ці заходи тривають з 14 вересня і до 2 жовтня. Однак тепер паузу подовжено майже на два тижні. Багато парламентарів вже закинули Джонсону прагнення обійти таким чином спротив парламенту проти виходу Великобританії з ЄС без угоди. Тим часом уряд Джонсона вже розпочав інформаційну кампанію для населення на випадок Brexit без угоди.

Відео Британські парламентарії ухвалили закон, що забороняє "жорстке" розлучення з ЄС

Закон зобов'язує главу уряду просити Брюссель перенести дату Brexit з 31 жовтня цього року на 31 січня наступного. Борис Джонсон - прихильник виходу будь-якою ціною - навіть без угоди - що завдасть Британії колосальних економічних збитків. Утім, напередодні він втратив більшість у парламенті.

Британські парламентарії ухвалили закон, що забороняє "жорстке" розлучення з ЄС

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції