Момент істини для Туреччини

Парламент Туреччини сьогодні обиратиме президента. Головний претендент - глава МЗС Абдуллах Гюль, представник проісламської партії.

Парламент Туреччини сьогодні обиратиме президента країни.

Головний претендент - міністр закордонних справ Абдуллах Гюль, який представляє правлячу проісламістську Партію справедливості та розвитку, передає ICTV.

Абдуллах Гюль
Архів
Обрання президентом Туреччини Абдуллаха Гюля може спровокувати військовий переворот в країні.
Саме через відмову опозицією підтримати Гюля влітку у Туреччині відбулися позачергові вибори. Його партія знову перемогла, і Гюля знову висунули кандидатом у президенти. Головний суперник - депутат від ультраправого націоналістичного руху, екс-міністр оборони Сабахаттин Чакмакоглу.

Як зазначає канал, обрати нового президента у першому турі навряд чи вдасться, оскільки кандидатові треба набрати конституційну більшість – 367 голосів. У турецькому парламенті – 550 місць. Якщо дійде до третього туру, переможцю вистачить 276 голосів.

Очікують, що переможцем стане Гюль, оскільки його партія має в парламенті 341 мандат.

Нагадаємо, раніше армійський генералітет, який має великий вплив у Туреччині заявив, що не допустить обрання Гюля президентом, оскільки той може взяти курс на ісламізацію країни, в той час як армія виступає за збереження світського устрою.

Протягом останніх кількох десятиліть військові уже кілька захоплювали владу в країни шляхом перевороту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: