"Момент істини". Лукашенко звинуватив РФ у брехні й анонсував вирішальну зустріч із Путіним

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент Білорусі заявив, що РФ намагається поставити на коліна його країну.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко планує 7 лютого зустрітися з російським колегою Володимиром Путіним. Він каже, що хоче гарних відносин, і нарікає на обман РФ.

Про це голова білоруської держави заявив 4 лютого під час відвідування Добрушської паперової фабрики "Герой праці", передає БЕЛТА.

"Скоріш за все, 7 лютого ми зустрінемося з президентом Путіним. Я так розумію, і про це йому буду говорити відкрито, - якийсь момент істини настав. Ми з ним створили ці добрі відносини (між Білоруссю і Росією. - прим. Ред.). Ми були архітекторами цих відносин, чи нам їх ламати під кінець нашої політичної кар'єри. Ми ж не вічні. Що ми залишимо після себе – ось в чому питання ", - сказав Олександр Лукашенко.

Він каже, що Білорусь хоче найтепліших та дружніх відносин з РФ. "Але якщо ви пообіцяли за 5 років вивести нас на внутрішні російські ціни, так виводьте. Навіщо ж ви нас обманюєте? Притому не обманюєте, а думаєте, що ми це забули", - додав Лукашенко.

Також президент Білорусі заявив, що РФ намагається поставити на коліна його країну у питанні поставок енергоресурсів. "Що ми просимо зараз від росіян (вони там в позу ставили і нас на коліна намагаються поставити): якщо ви не можете в Євразійському союзі безмитно нам поставити нафту (податковим маневром замінили, дурників знайшли), продайте нам за світовими цінами", - пояснив Лукашенко.

Втім, за його словами, в Росії не погоджуються на такі пропозиції і наполягають ще на суттєвій премії компаніям понад те за поставку нафти до Білорусі. "А як ви Угорщини, Польщі, Заходу ставите? Без премії. Хіба може так старший брат ставитися до найближчого народу?" - поставив риторичне запитання Лукашенко.

"До того ж ми ж не просимо у них ніяких грошей. Ми вже і кредити їм заплатили за минулий рік, які не перекредитовуються. А якщо говорити по кредитах, то американці їм платять 1,5% за те, що вони там валюту тримають, а ми їм платимо від 4% до 6%. Щастя нам подарували - $ 1 млрд щорічно ми Росії платимо. Вони вдало розмістили свої гроші", - заявив білоруський президент.

"Ми готові співпрацювати. Але це повинно бути чесно, прозоро і щиро. Не просимо нічого додатково до того, як вони працюють на Заході. Сьогодні $ 127 за 1 тис. куб.м газу запропонували. Спотові ціни в Європі – до $100 газ коштує. Ми ж теж бачимо, що в світі відбувається, і рахувати вміємо. Тому не треба кричати, що ви нас годуєте. Хто кого годує, показує товарообіг. У нас сьогодні негативне сальдо у зовнішній торгівлі з Росією $ 9 млрд. тобто вони у нас продають на $9 млрд більше, ніж купують. Так хто кого годує? Фахівці це розуміють. А відбувається пропаганда, починають вже росіян налаштовувати проти Батьки Лукашенка і Білорусі.", - підкреслив президент.

Нагадаємо, Росія намагається активно розпочати процес інтеграції та об’єднання із Білоруссю. На противагу цьому президент Білорусі Олександр Лукашенко вирішив заручитись підтримкою на Заході, де його вже тривалий час називають "останнім диктатором Європи", критикують за порушення прав людини в країні та навіть щороку подовжують санкції як проти Лукашенка і його соратників, так і проти білоруських компаній.

ТСН.ua розповідає, як Лукашенко намагається поліпшувати відносини із країнами Європи та США, навіщо він це робить і якою є реакції Росії.

Відео Зеленський та Лукашенко провели зустріч у Житомирі

Про що говорили - поки що не повідомляють. Натомість відомо, що очільники двох держав підписали чотири десятки угод про економічну співпрацю. На час приїзду гостей середмістя перекрили. Зустріч ледь не зіпсували активісти, які зорганізували вогняний протест. Три десятки людей із плакатами під вигуки "Ні капітуляції" запалили фаєри.  

Зеленський та Лукашенко провели зустріч у Житомирі

Залиште свій коментар

Вибір редакції