Морська піхота США перейде на спеціальні кулі

Пентагон дозволив морській піхоті в Афганістані використовувати кулі з порожнистим наконечником - досі такі кулі мали лише війська спецпризначення.

Морська піхота США вирішила відмовитися від використання стандартних куль калібру 5,56 міліметра і перейти на кулі аналогічного калібру, але з порожнистим наконечником.

200 тисяч нових патронів вже надійшли до однієї з бригад Морської піхоти в Афганістані. Очікується, що піхотинці отримають нові боєприпаси тільки для ведення бою в цій державі. У решті країн Морська піхота США продовжить використовувати стандартні патрони.

Досі кулі з порожнистим наконечником, які отримали назву SOST, дозволялося використовувати тільки військам особливого призначення.

Рішення про передачу SOST Морській піхоті було ухвалено Пентагоном. Кулі SOST важать 62 грана (близько чотирьох грамів) і відрізняються більшою зупиняючою дією у порівнянні зі стандартними кулями 5,56 міліметра. Крім того, SOST менше рикошетять і практично не відхиляються від траєкторії під час пробиття скла або фанери.

До переваг SOST слід також віднести придатність використання боєприпасів на стандартних гвинтівках і автоматах калібру 5,56 міліметра – тобто морській піхоті не доведеться перенавчати бійців, які вже набули навичок стрілянини стандартними кулями такого калібру.

Всього Морська піхота закупила близько двох мільйонів патронів з кулями SOST на суму у шість мільйонів доларів.

Як очікується, навесні поточного року Пентагон оголосить тендер на постачання військовому відомству патронів типу SOST. Вартість контракту з переможцем тендеру може досягти 400 мільйонів доларів.

Тим часом, для того, щоб Морська піхота змогла офіційно перейти на використання патронів з кулями SOST, вони мають пройти сертифікацію і перевірку на відповідність міжнародним законам про стандарти озброєння. Це звичайна процедура, але деякі експерти стверджують, що для SOST вона може затягнутися. Річ у тому, що ці кулі нерідко плутають з кулями з експансивною виїмкою, використання яких заборонене.

При попаданні в тіло куля з експансивною виїмкою розкривається, завдаючи максимально можливих уражень. При цьому жертва часто не гине одразу і відчуває сильні болі. Кулям SOST така якість не властива. Проте для масового застосування SOST доведеться пройти більш ретельну перевірку, ніж звичайним видам боєприпасів.

Читайте також:

Американці вперше збили балістичну ракету лазером

У Росії створили гібрид автомобіля і танка

Іран розробив новий вид зброї, щоб дати відсіч американцям

Американські міномети оснастили GPS-навігаторами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: