Морякам Arctic Sea влаштовували показові розстріли і підвішували за ноги

Стали відомі деякі подробиці з життя екіпажа на захопленому бандитами судні Arctic Sea. Зокрема, про знущання, після яких морякам необхідний психолог.

Другий канал шведського телебачення повідомив деякі додаткові відомості про життя екіпажа на захопленому бандитами судні. Шведські журналісти дізналися їх від членів сім'ї одного з моряків з Arctic Sea.

Для того, щоб залякати і підпорядкувати собі членів команди лісовоза, пірати влаштували "показовий розстріл", вивівши двох (або декілька) із них на палубу із зв'язаними руками і цілячись в них із вогнепальної зброї. Всі залишилися живі, постріли були зроблені в повітря, але моряки пережили страшні хвилини. У один із днів людей підвісили на мотузках за бортом, наказавши замазати назву судна і написати нове. З ризиком для життя, бовтаючись над водою, вони виконували вимоги піратів, які загрожували смертю в разі непокори.

Коли ЗМІ писали про захват лісовоза піратами, то згадували про пластмасові наручники. Виявляється, це були пластикові стягування, які застосовуються при упаковці промислових товарів і суднових вантажів. Вони куди підступніші за стандартні "браслети", при затягуванні врізаються в шкіру. Руки від них німіють і набрякають.

До цих пір люди не прийшли в себе, їм необхідне психологічне розвантаження. Морякам належить виступати свідками на суді. В той час, як адвокати проводять лінію своїх підзахисних, розповідаючи про те, що відбувався з їх слів, члени екіпажа, яких замикали в каютах і щодня "водили на роботу" під конвоєм, надають зовсім інші свідчення.

Нагадаємо, що четверо моряків все ще залишаються на борту лісовоза. Згідно з повідомленням декількох достовірних джерел, Arctic Sea скоро буде повернений власникам. Судно пошкоджене, але його можна досить швидкий відремонтувати. Зброї або якогось іншого секретного вантажу виявлено на нім не було. Влада Мальти, де зареєстрований суховантаж, в курсі того, як йде слідство, офіційні представники цієї країни самі оглянуть судно разом з російськими фахівцями.

Як заявляють захисники одного з піратів Дмитра Савіна, командир військового корабля "Добрий2, який був представником влади при затриманні "гостей" і першому обшуку на Arctic Sea, не оформив вчасно і у присутності понятих необхідні документи, а тому юридичних підстав для арешту обвинувачених у військових не було.

В той же час, іноземні юристи вважають, що шансів вийти сухими з води у піратів практично немає, і навіть ряд можливих упущень при складанні протоколів не вплине істотним чином на результат процесу.

Брехати обвинувачені почали буквально з перших хвилин після затримання, причому деякі їх заяви абсолютно нез'ясовні. Так, наприклад, час своєї появи на борту лісовоза вони визначили як "25 липня, в шторм", хоча шведи зафіксували, що судно "поводилося дивно" в ніч з 23 на 24 липня, коли жодного шторму не було (до речі, не було його в Готланді і 25-го. По якихось причинах бандитам знадобилося "заощадити" мінімум добу.

Читайте також:

Моряків Arctic Sea ізолювали для допитів

Російські моряки затримали піратів, які захопили Arctic Sea

Загарбникам Arctic Sea висунули звинувачення

Суховантаж Arctic Sea заарештовано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: