Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Москальковій не сподобалося, що полонений український моряк розмовляв з комісаром ОБСЄ англійською мовою

Денис Гриценко розповів про умови утримання в російському СІЗО.

Комісар Ради Європи з прав людини Європи Дуня Міятович і російський омбудсмен Тетяна Москалькова відвідали у московському СІЗО "Лефортово" полоненого біля Керченської протоки українського моряка Дениса Гриценка.

Про це розповів адвокат Микола Полозов, який очолює групу адвокатів, що захищають полонених українських моряків.

У п'ятницю 5 квітня разом з колегою Володимир Музюкін відвідали в СІЗО «Лефортово» військовополоненого українського моряка...

Опубліковано Микола Полозов Неділя, 7 квітня 2019 р.

За його словами, Гриценко розмовляв з Міятович англійською мовою близько 10 хвилин. Моряк розповів комісару ОБСЄ про стан свого здоров'я і умови утримання в СІЗО. Зокрема, він повідомив, що росіяни не надають йому та іншим військовополоненим побачень і телефонних розмов з близькими, а через роботу тюремних цензорів передача листів від рідних затягується на 2-3 місяці.

Моряк також попросив звернути особливу увагу на стан здоров'я поранених військовополонених.

"За словами Дениса, його розмова англійською мовою з Комісаром Міятович не сподобалася омбудсмену Тетяні Москальковій. Вона вимагала від перекладача перекласти їй все, що Денис Гриценко сказав Дуні Міятович", – розповів Полозов.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси в Бердянськ для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу

ВідеоРосіяни порушили міжнародне право, провівши українським морякам психіатричну експертизу без адвокатів

Про це повідомив Микола Полозов - захисник одного з наших моряків - Дениса Гриценка. Його та трьох інших полонених - Михайла Власюка, Андрія Драча та В'ячеслава Зінченка - для слідчих дій возили в медичний інститут. Полозов повідомляє - його підзахисний відповідати на запитання відмовився, пославшись на Женевську конвенцію.  

Росіяни порушили міжнародне право, провівши українським морякам психіатричну експертизу без адвокатів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції