Московська суддя виграла в Європейському суді процес проти Росії

Європейський суд визнав, що проти російської судді була порушена стаття про право кожного на свободу висловлення думки.

Суддя Московського міського суду Ольга Кудешкіна, позбавлена в 2004 році суддівських повноважень, виграла в Європейському суді з прав людини процес проти Росії.

Як стало відомо напередодні, Страсбургський суд визнав: щодо Кудешкіної була порушена ст. 10 Конвенції з прав людини, яка гарантує свободу висловлення своєї думки. Рішення на користь судді було ухвалене з другого разу після часткової зміни складу суддів, пише газета "Комерсант" .

За даними видання, попередня ухвала за скаргою Кудешкіної була винесена 16 грудня 2008 року, причому четверо з семи суддів висловилися за те, що б позов відхилити.

Проте, остаточний вердикт, винесений 5 лютого, виявився протилежним, оскільки цього разу більшість суддів підтримали позивальницю.

Адвокати Кудешкіної відмовилися коментувати рішення суду, зіславшись на те, що слід дочекатися його офіційного оприлюднення, яке відбудеться 26 лютого.

За офіційною версією, повноваження судді Моссуду Ольги Кудешкіної були припинені в 2004 році за "помилкові" вислови на адресу судової системи.

У 2004 році Кудешкіна направила скаргу в Європейський суд, відзначивши, що при її звільненні були порушені три статті Конвенції з прав людини. Євросуд прийняв клопотання Кудешкіної весною 2006 років, але згодився розглядати цю справу лише у зв'язку з можливим порушенням ст. 10 Європейської конвенції з прав людини - право кожного на свободу висловлення своєї думки.

Представник Російської Федерації в євросуді Павло Лаптєв представив в суд документи про правомірну процедуру звільнення була судді.

Нагадаємо, Ольга Кудешкіна була призначена суддею Московського міського суду на необмежений термін повноважень 4 грудня 2000 року.

Читайте також:

Росія програла чеченцям в Євросуді

Страсбурзький суд оштрафував Росію на 250 тис. євро

Україна серед лідерів за позовами до Європейського суду


 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: