Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Московський сигнал": США не виключають використання технології СРСР під час акустичної атаки на дипломатів на Кубі

Особливий інтерес для слідчих становить колишня радянська техніка, що випромінює радіохвилі.

Акустична атака із застосуванням спеціального випромінювального обладнання на американських дипломатів на Кубі, від якої постраждали 24 особи, не є чимось новим: раніше до схожого вдавалися радянські спецслужби проти американців у Москві в 1970-х роках.

Про це пише Politico.

Тому представники американської розвідки докладно вивчають радянську технологію часів "холодної війни».

Особливий інтерес для слідчих становить колишня радянська техніка, що випромінює радіохвилі, на кшталт тих мікрохвиль, що застосовувались у минулому проти посольства США в Москві. Тому переглядаються секретні архіви та вивчаються можливості цієї техніки.

У 1970-х роках радянські спецслужби опромінювали посольство США в Москві радіохвилями мікродіапазону, намагаючись завадити радіоперехопленням американців у Москві. Цей інцидент, відомий під назвою "московський сигнал", ніколи не був формально залагоджений, поки посольство США не встановило захисні екрани у своїх приміщеннях, тому таке опромінювання виявилося неефективним.

Акустичні атаки часто з'являлися історії "холодної війни". - пише видання.

Медики встановили, що такий вплив спричиняв пошкодження мозку, порушення кровообігу та погіршення слуху. Симптоми постраждалих були ідентичними тим, що мали на Кубі працівники посольства США нині. Американські дипломати в Гавані зазнавали опромінення у своїх готельних номерах.

ВідеоСША оприлюднили нові дані про акустичну атаку на дипломатів після роботи на Кубі

Щоправда, американські слідчі наразі остаточно не встановили, хто саме стояв за атаками на американських дипломатів на Кубі.

Постраждалих американських дипломатів досі лікують.

ВідеоАмериканські дипломати стали жертвами невідомої акустичної атаки на Кубі

Нагадаємо, що про акустичні атаки на американських дипломатів на Кубі стало відомо в серпні. У США після цього почали займатися розслідуванням цих інцидентів, підключивши до цього у тому числі ФБР.

У США заявили, що якщо Куба "не зробить ніяких значних дій", то вони можуть закрити посольство США в республіці. Зараз це питання "перебуває на розгляді".

Нагадаємо, що посольство США на Кубі було відкрито в серпні 2015 року. Тоді ж відбувся перший за останні 70 років візит глави Держдепартаменту в республіку, країну відвідав Джон Керрі. Відносини з Кубою США розірвали в 1959 році після кубинської революції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції