Москва лякає Білорусь "м’ясною" та "соковою" війнами

Росспоживнагляд вводить нові техвимоги для м’ясної продукції, соків та інших продуктів.

Геннадій Оніщенко
Геннадій Оніщенко пророкує нові продовольчі війни з Білоруссю
Незабаром в Росії будуть введені нові технічні регламенти стосовно інших білоруських продуктів окрім молока. Так вважає головний глава Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко.

Він заявив, що так звана "молочна війна" між Росією та Білорусією може продовжитися ще на декількох фронтах: "Російське законодавство модернізується, скоро з'являться подібні техрегламенти про соки, м'ясо і м'ясо птиці. Якщо хочуть продавати у нас свої продукти, будь ласка, але лише дотримуючи закони", - заявив Оніщенко.

Він підкреслив, що у влади в Мінську було досить часу на те, щоб не допустити розвитку "молочного" конфлікту: "Коли було винесено ухвалу про заборону ввезення, я одразу запропонував Білорусії вступити в переговори, але вони стали лише коментувати.

"Зараз компроміс досягнутий. Зробивши крок назустріч, ми тиждень тому допустили на ринок близько 150 видів продукції, тільки що почав діяти дозвіл ще для одного списку. Все могло б розвиватися набагато швидше, але білоруси недбало готують документи, і їх доводиться по декілька разів переробляти. Відчуття незадоволення у мене залишилося, до кінця справа не доведена", - відзначив глава Росспоживнагляду.

Російський чиновник також різко розкритикував поведінку білоруських офіційних ЗМІ під час "молочної війни". "Я вже висловлювався про специфічність білоруських ЗМІ, особливо державні, офіційні ЗМІ адміністрації президента. Це, напевно, щось нове в журналістиці - психоістеричний жанр. Але в кращих традиціях геббельсівської пропаганди: "чим безглуздіше брехня, тим більш охоче в неї повірять", - заявив глава Росспоживнагляду. "

Я знаю режисера цього потворного шоу. Якщо білоруси дистанціювалися від Росії завдяки цій брехливій кампанії, хай запише це собі в заслугу" - сказав головний санлікар РФ. Геннадій Оніщенко також спростував інформацію про те, що "молочний" конфлікт спалахнув через невиконання даного Москві обіцянки приватизувати свої молокопереробні підприємства.

"Жодного такого повідомлення на нашому (Росспоживнагляду) сайті немає, і я так не говорив. Білоруські молочні продукти - у нас в "лінійці". Вимоги дотримання техрегламентів до приватизації молокозаводів жодного відношення не мають. Я дізнався про це вже потім з виступу одного з лідерів країни", - розповів російський чиновник.

Нагадаємо, Росспоживнагляд 6 червня ввів першу заборону на ввезення молочної продукції з цієї країни, мотивуючи це тим, що виробники і постачальники не переоформили документи відповідно до держстандартів РФ на молоко і молочну продукцію.

В результаті санкцій під забороною виявилися більше 1,2 тисяч найменувань продукції. Оформлення документів ще на 200 видів було "заморожено".

17 червня між Росією та Білоруссю були досягнуті домовленості про відновлення постачань білоруської молочній продукції до Росії. Білоруська сторона зобов'язалася найближчим часом виконати всі умови по приведенню документації на молоко і молочну продукцію у відповідність з російським законодавством.

Читайте також:

Росія дозволила ввозити до себе вдвічі більше білоруського молока

Путін пояснив причини "молочної війни"

Білорусь та Росія уклали "молочний" мир

Росія виграє "молочну війну": білорусів витіснили з ринку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: