Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Москва офіційно заявила про "задоволення" рішенням арбітражу ООН у Гаазі

У Кремлі його розцінили, як перемогу Росії та поразку України.

Процедурне рішення міждержавного арбітражного трибуналу в Гаазі щодо справи про захоплення торік українських кораблів поблизу Керченської протоки є задовільним для російського зовнішньополітичного відомства. Про це повідомляє пресслужба міністерства закордонних справ РФ.

Фотогалерея Як захоплені три українські кораблі виводили з акваторії Керчі. Фоторепортаж (10 фото)

"Російська Федерація повністю задоволена цим рішенням, в якому враховані всі її принципові пропозиції", - заявили у Москві. Там також наголосили, що "вимоги України щодо відмови від юрисдикційного етапу і граничного скорочення термінів розгляду залишені без уваги".

У російському дипломатичному відомстві вважають, що передбачена можливість поділу процесу на дві стадії та надані шість замість двох місяців країнам для підготовки меморандуму є перемогою аргументів РФ. "Трибунал підтримав підходи Росії й по інших принципових моментах, що обнулило спроби Києва максимально ускладнити процесуальне становище Росії в даному розгляді", - дійшли висновку в МЗС.

Раніше повідомлялося, що арбітражний трибунал у Гаазі схвалив процедурні рішення щодо розгляду справи про суперечку між Україною та Росією. Представниця вітчизняного МЗС Олена Зеркаль назвала отриманий результат гарним. Позиція України полягає в якомога швидшому розгляді цієї справи, відкритому процесі та широкому доступі до його матеріалів. Метою є встановлення факту порушення Росією міжнародного права та стягнення належного відшкодування за це.  

Відео РФ намагається зробити слухання в арбітражному суді ООН максимально закритими - Зеркаль

Суд у Гаазі вирішуватиме, чи робити відкритими слухання у справі захоплення Росією кораблів. Заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль, яка представляє Україну у суді, пояснює: Росія досі порушує наказ Міжнародного трибуналу з морського права. Зокрема, Кремль не закрив проти наших моряків кримінальні справи, навіть після звільнення, а кораблі повернув у жалюгідному стані.  

РФ намагається зробити слухання в арбітражному суді ООН максимально закритими - Зеркаль

Залиште свій коментар

Вибір редакції