Москва передала Варшаві нові документи про розстріл поляків в Катині

Російська Генпрокуратура передала Польщі списки військовополонених, протоколи допитів, історії хвороб, свідоцтва про смерть у "Катинській справі".

Російська Генпрокуратура 23 вересня передала польській стороні 20 томів кримінальної справи про розстріл польських офіцерів у Катині в 1940 році.

Серед переданих матеріалів - списки військовополонених, протоколи допитів, історії хвороб, свідоцтва про смерть і акти про поховання. Передача документів була проведена у відповідь на запит Польщі про надання правової допомоги.

У грудні 2008 року ФСБ Росії вже передавала Польщі документи "Катинської справи". Тоді росіяни пояснили, що єдиного архіву документів у цій справі не існує, і значна частина паперів була знищена ще в 1950-ті роки.

"Катинська справа" про розстріл в 1940 році тисяч полонених польських військовослужбовців співробітниками НКВС довгі роки ускладнювала відносини між Росією та Польщею.

У 2009 році глави урядів держав домовилися про створення спільного центру з вивчення Катинської справи. У травні 2010 року президент Росії Дмитро Мєдвєдєв пообіцяв, що розсекречення матеріалів у цій справі триватиме.

У результаті масового розстрілу в Катині в 1940 році загинули 14 тисяч польських офіцерів. Їхні родичі протягом багатьох років намагаються добитися реабілітації розстріляних, але поки безуспішно.

За реабілітацію загиблих поляків виступають російські правозахисники з товариства "Меморіал". Також вони вимагають поновити розслідування подій в Катині, припинене в 2004 році. Однак у травні головний військовий прокурор Росії заявив, що відновити розслідування Катиньської справи неможливо - термін давності давно минув, і для поновлення розслідування немає підстав.

Саме на участь у меморіальних заходах до Катині летів президент Польщі Лех Качинський, коли на початку квітня його літак Ту-154 розбився під Смоленськом. В результаті катастрофи всі 96 людей, які були на борту літака, загинули.

Читайте також:

Росія запропонувала Польщі закрити тему Катині

Опублікована промова Качинського, яку він мав виголосити в Катині

"Містика Катині": грузинське ТБ поховало Качинського за місяць до катастрофи

Росія відмовилася поновлювати розслідування Катинської справи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: