Москва почала делімітацію кордонів з Абхазією і Південною Осетією

Росія розпочала юридичне оформлення кордонів з Абхазією і Південною Осетією.

Російські прикордонники
AFP
Призначення президентського спецпредставника по делімітації і демаркації кордонів з країнами СНД означає початок юридичного оформлення кордонів Росії з Абхазією і Південною Осетією, пише газета "Ведомости".

Головний радник МЗС Росії Вадим Постнов, який керує комісією з вирішення прикордонних питань з Грузією, заявив, що раніше домовитися з Тбілісі про делімітацію кордону не вдалося. За його словами, в Тбілісі претендують на десятки квадратних кілометрів виняткової економічної зони, але цю акваторію Росія вважає своєю на підставі конвенції ООН про морське право 1982 року.

Крім того, джерело в МЗС РФ відзначило, що Грузія пред'являє права на Рокський тунель, що зв'язує Росію і Південну Осетію. Перший віце-прем'єр уряду Південної Осетії Хасан Плієв відзначив, що тунель належить Росії, оскільки він обслуговується і охороняється російськими відомствами.

Абхазька влада заявила, що переговори про делімітацію кордону з Росією поки що не велися. В той же час директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін підкреслив, що у зв'язку з проведенням Олімпіади в Сочі почато освоєння прикордонних гірських районів, і тому необхідне уточнення лінії кордону.

Призначений спецпредставником з делімітації кордонів Олександр Головін має ранг посла за особливими дорученнями. З 2007 року він очолює делегацію на переговорах щодо Каспійського моря, а з 2008 року керує переговорами за визначенням статусу Азовського моря і Керченської протоки, а також про розмежування Чорного моря.

У Грузії засудили наміри Росії провести юридичне оформлення кордонів з Абхазією і Південною Осетією. У МЗС Грузії назвали ці дії черговою спробою анексії грузинської території. 

Тим часом Федеральне агентство геодезії і картографії збирається найближчим часом випустити карту, на якій території Абхазії і Південної Осетії, будуть забарвлені в кольори, відмінні від Грузії. За словами замглави Роскартографії Радміла Шаяпова, на карті столиці обох республік будуть позначені як "Сухум" і "Цхінвал", передає агентство "Інтерфакс". Шаяпов підкреслив, що по рекомендації МЗС Росії повними формами назв цих держав є "Республіка Абхазія" і "Республіка Південна Осетія".

Читайте також:

Грузія відновила транзит газу до Південної Осетії
Саакашвілі знайшов винного у війні в Південній Осетії
Саакашвілі назвав перехід своїх соратників в опозицію доказом демократії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: