Москва відмовилася підписувати угоду про будівництво білоруської АЕС

Росія не буде підписувати з Білоруссю угоду про будівництво першої білоруської АЕС до створення спільного підприємства, яке продаватиме електроенергію з АЕС.

Москва відмовилася підписувати з Мінськом угоду про будівництво першої білоруської АЕС до створення спільного підприємства, яке продаватиме електроенергію з АЕС. Раніше білоруське керівництво заявляло, що пакет угод про спорудження АЕС буде підписаний до кінця липня 2010 року.

Росія хоче отримати в збутовому СП не менше половини. Таким чином, Москва претендує і на 50 відсотків доходів від збуту електроенергії, яка вироблятиметься білоруської АЕС у разі її будівництва за рахунок російського кредиту.

"Питання часток ринку сторін в збутовому підприємстві може бути предметом обговорення, але терміни його створення, на яких наполягає російська сторона, неприйнятні", - стверджує джерело в уряді Білорусі.

Джерело також додало, що Білорусь запропонувала російським партнерам побудувати третій блок АЕС, який працював би тільки на експорт і був власністю російської сторони. Однак Росія цю пропозицію відхилила.

У переговорах з Білорусією по створенню збутового СП з російської сторони бере участь оператор експорту-імпорту електроенергії в РФ ВАТ "Інтер РАО ЄЕС", раду директорів якого очолює віце-прем'єр Ігор Сєчін, що керує російським ПЕК. У компанії, яка поставляє російську електроенергію до Білорусі і через територію республіки в Прибалтику, вже заявили, що "здивовані такою реакцією білоруської сторони".

Білоруська влада планує побудувати АЕС в Гродненській області, в кількох десятках кілометрів від кордону з Литвою. Станція буде включати в себе два блоки загальною потужністю 2,4 тисячі мегават. Перший, як очікується, буде введений в дію в 2016, другий - у 2018 році. Генеральним підрядником будівництва визначено російське ЗАТ "Атомбудекспорт".

У травні 2009 року російські ЗМІ повідомляли, що Мінськ попросив у Москви кредит на дев'ять мільярдів доларів на будівництво АЕС.

Читайте також:

Лукашенко: "нахилити" Білорусь не вийде

Білорусь погасила газовий борг перед Росією

Лукашенко пообіцяв "не повзати на колінах" перед Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: