Москві не вдалося "поховати" Всеправославний собор. Більшість церков прибуло на Крит

Відсутні патріархи Антіохійський, Московський, Болгарський і Грузинський.

На острів Крит, де проходить Всеправославний собор, для участі в Синаксі (зборах предстоятелів церков) прибули 10 з 14 глав помісних церков. Збори передують відкриттю собору, повідомив в Facebook архієпископ Української православної церкви Київського патріархату Євстратій (Зоря).

Він уточнив, що відсутні патріархи Антіохійський, Московський, Болгарський і Грузинський.

"Спроба Москви поховати Собор не вдалася – більшість Церков не на її боці, а на боці єдності Православ'я", - зазначив архієпископ.

Нагадаємо, Російська православна церква відмовилася брати участь у Всеправославному соборі. У РПЦ вважають, що якщо він відбудеться, то його рішення будуть нелегітимними, оскільки, в зборах повинні брати участь всі церкви.

Всеправославний собор не скликався більше тисячі років, він готувався понад півстоліття, активно - в останні два роки. Учасники собору повинні обговорити шість тем: відносини Православної церкви з іншим християнським світом, ставлення до посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, питання діаспори, способи проголошення автономії Православних церков. Як відомо, РПЦ виступила за перенесення собору.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: