Можемо хоч завтра, якщо захочуть народи – Лукашенко про можливе об’єднання Росії та Білорусі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він висловив готовність до подальшої інтеграції.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна готова у об’єднанні з Росією "йти настільки далеко, наскільки ви готові".

Про це він заявив журналістам під час зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним в Сочі, передає ТАСС.

"Я висловлю свою думку, думаю, мій колега і мій друг (Володимир Путін) погодиться з цим: ми готові настільки йти далеко в єднанні і об'єднанні наших зусиль, держав і народів, наскільки ви готові. Слухайте, ми і завтра можемо об'єднатися вдвох, у нас проблем немає, але чи готові ви, росіяни і білоруси, на це?" - розповів Лукашенко.

Водночас він зазначив, що якщо народи готові не будуть, то "якою б сильною не була Росія, вона не зможе комусь нав’язати свою волю".

"Тому, готуйтеся ви, я маю на увазі, народи Росії та Білорусі: у своїй свідомості, у своїй поведінці, мету ставте перед собою - а ми (президенти – ред.) будемо їх реалізовувати, ми ваші слуги", - підкреслив Лукашенко.

Він також заявив, що Росія та Білорусь за роки незалежності у багатьох сферах "не розійшлись", на відміну від України.

"Якщо взяти Україну, теж слов'янська держава, то подивіться, який величезний розрив за кілька років утворився. А ми (говоримо) однією мовою і розуміємо однаково проблеми", - підкреслив білоруський президент.

Як повідомлялося, білоруський президент все частіше говорить про загрозу суверенітету його країни. Росія активізувала свою діяльність на договорі про утворення Союзної держави від 1999 року, за яким РФ та Білорусь повинні створити конфедерацію з єдиними політичною, економічною, військовою, митною, валютною, судовою, культурною та іншими системами. Фактично це означає злиття обох країн в одну державу. І для величезної за територією Росії це має вигляд зовсім не як об’єднання, а скоріше як приєднання. Майже всі білоруські та російські політичні експерти впевнені – у Кремлі розпочали активну роботу для підготовки захоплення Білорусі.

Експерти і політтехнологи наводять багато причин, чому Росія активізувала це питання саме зараз і якої економічної та геополітичної мети притримується своїм черговим тиском на сусіда. Про п'ять основних читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео Лукашенко боїться, що Москва хоче позбавити його країну незалежності й приєднати до Росії

"Я розумію ці натяки: отримаєте нафту, але руйнуйте країну і входьте до складу Росії", - так цього тижня Лукашенко відверто розказав про свої розмови з Москвою. Під дахом російського посольства під прикриттям дипломатичного імунітету в Мінську зараз працюють ті ж високопоставлені агенти спецслужб, які 2014 року були в Києві і готували гібридну війну проти України.

Лукашенко боїться, що Москва хоче позбавити його країну незалежності й приєднати до Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції