Сотні людей вже евакуювали: найвищий вулкан Індонезії викинув у повітря стовп диму 1,5 км (відео)

Сотні людей вже евакуювали: найвищий вулкан Індонезії викинув у повітря стовп диму 1,5 км (відео)

Скриншот із відео

Напередодні стався землетрус магнітудою 6,1.

На острові Ява сталося виверження найвищого вулкана в Індонезії Семеру, який викинув стовп попелу і диму на висоту в 1,5 кілометр. У результаті почалася евакуація людей з регіонів, розташованих поблизу вулкана.

Про це пише Reuters.

Виверження вулкана Семеру в Індонезії почалося у ніч проти 4 грудня. Експерти звернулися до населення з проханням не наближатися до вулкана на відстань не менше 8 км.

Про руйнування та постраждалих поки не повідомляється. Згідно з останньою інформацією, виверження вулкана спонукало владу оголосити про евакуацію. Також підвищено максимальний рівень небезпеки.

За словами Джоко Самбанга, який очолює агентство з ліквідації наслідків стихійних лих у Лумаджангу, провінція Східна Ява, кілька сотень людей перемістили до тимчасових притулків або інших безпечних районів. 

Японське метеорологічне агентство попереджати про ймовірність цунамі. Напередодні в суботу, 3 грудня, Геологічна служба повідомила про землетрус магнітудою 6,1. Щонайменше одна людина отримала поранення.

Рівно рік тому внаслідок виверження вулкана Семеру загинуло 50 людей.

В Індонезії є 142 чинних вулкана. Вважається, що в їхній безпосередній близькості може проживати до 8,6 мільйонів людей. Країна перебуває в так званому Тихоокеанському вогняному кільці. Це зона, де дуже часто відбуваються виверження і землетруси.

До слова, вулкан Семеру сягає 3 676 м.

Нагадаємо, 27 листопада розпочалося перше за 38 років виверження вулкана Мауна-Лоа. Спочатку воно було досить слабким, і багато людей прибули до міста Хило, щоб подивитися на гарні потоки лави. Однак, це невдовзі може заблокувати головну дорогу.

Читайте також:

На Сицилії активізувався вулкан Етна | Новини світу

На Сицилії активізувався вулкан Етна | Новини світу

Повʼязані теми:

Наступна публікація