Можливий організатор теракту у Пітері літав до Туреччини за незвичним маршрутом – ЗМІ

Аброр Азімов виявився новоспечений громадянином Росії.

Підозрюваний в організації теракту в метро Санкт-Петербурга нещодавно отримав російське громадянство, а в минулому році двічі побував у Туреччині.

Про це повідомляє російське видання "Фонтанка".

Затриманий 17 квітня у Москві Аброр Азімов народився у 1990 році в місті Джалалабад в Киргизії. Це друге за величиною місто в країні, воно розташоване у Ферганській долині, в 200-х кілометрах від Оша, де народився підозрюваний у виконанні теракту в пітерському метро.

За інформацією "Фонтанки", Азімов до 2014 року був громадянином Киргизії, але не пізніше 2016 року отримав громадянство Росії. Імовірно, громадянство було оформлено російським консульством в Киргизії. У РФ Аброр Азімов був зареєстрований за місцем проживання в Муромі Володимирської області.

У 2016 році, вже будучи громадянином Росії, Азімов двічі їздив до Туреччини. В березні 2016 року він на три дні літав з Москви до Стамбула. Вдруге він відвідав цю країну в жовтні минулого року. При цьому маршрут Азімова був незвичним: вилетівши з Москви до Стамбула, в російську столицю він повернувся через три дні через Сеул і Владивосток.

Нагадаємо, 3 квітня, в метро Санкт-Петербурга стався вибух. Вибуховий пристрій здетонував у вагоні метро на перегоні між станціями "Сінна Площа" та "Технологічний інститут". 

Кривавий теракт в метро в Санкт-Петербурзі, ймовірно, здійснив смертник, який є уродженцем Киргизії з російським громадянством. Силові структури Киргизії кажуть, що в Оші перевіряють всю інформацію, пов'язану з можливим виконавцем теракту в Петербурзі. Зокрема, інформацію про його національність, місце проживання та родинні зв'язки. Також правоохоронні органи РФ перевіряють інформацію про те, чи Акбаржон Джалілов навчався в лавах "ІД" на території Сирії в 2015-2016 роках.

Акбаржон Джалілов, який імовірно здійснив теракт у метрополітені Санкт-Петербурга, почав захоплюватися ісламом після поїздки до Туреччини.

ВідеоУ РФ затримали 8 підозрюваних у причетності до теракту в петербурзькій підземці

Залиште свій коментар