Можливий організатор теракту у Пітері літав до Туреччини за незвичним маршрутом – ЗМІ

Аброр Азімов виявився новоспечений громадянином Росії.

Підозрюваний в організації теракту в метро Санкт-Петербурга нещодавно отримав російське громадянство, а в минулому році двічі побував у Туреччині.

Про це повідомляє російське видання "Фонтанка".

Затриманий 17 квітня у Москві Аброр Азімов народився у 1990 році в місті Джалалабад в Киргизії. Це друге за величиною місто в країні, воно розташоване у Ферганській долині, в 200-х кілометрах від Оша, де народився підозрюваний у виконанні теракту в пітерському метро.

За інформацією "Фонтанки", Азімов до 2014 року був громадянином Киргизії, але не пізніше 2016 року отримав громадянство Росії. Імовірно, громадянство було оформлено російським консульством в Киргизії. У РФ Аброр Азімов був зареєстрований за місцем проживання в Муромі Володимирської області.

У 2016 році, вже будучи громадянином Росії, Азімов двічі їздив до Туреччини. В березні 2016 року він на три дні літав з Москви до Стамбула. Вдруге він відвідав цю країну в жовтні минулого року. При цьому маршрут Азімова був незвичним: вилетівши з Москви до Стамбула, в російську столицю він повернувся через три дні через Сеул і Владивосток.

Нагадаємо, 3 квітня, в метро Санкт-Петербурга стався вибух. Вибуховий пристрій здетонував у вагоні метро на перегоні між станціями "Сінна Площа" та "Технологічний інститут". 

Кривавий теракт в метро в Санкт-Петербурзі, ймовірно, здійснив смертник, який є уродженцем Киргизії з російським громадянством. Силові структури Киргизії кажуть, що в Оші перевіряють всю інформацію, пов'язану з можливим виконавцем теракту в Петербурзі. Зокрема, інформацію про його національність, місце проживання та родинні зв'язки. Також правоохоронні органи РФ перевіряють інформацію про те, чи Акбаржон Джалілов навчався в лавах "ІД" на території Сирії в 2015-2016 роках.

Акбаржон Джалілов, який імовірно здійснив теракт у метрополітені Санкт-Петербурга, почав захоплюватися ісламом після поїздки до Туреччини.

У РФ затримали 8 підозрюваних у причетності до теракту в петербурзькій підземці

У їхніх квартирах поліція знайшла вогнепальну зброю, боєприпаси та вибуховий пристрій, аналогічний до того, який вдалося вчасно виявити та нейтралізувати на одній зі станцій метро. Про громадянство затриманих, не повідомляється, та усі вони уродженці Середньої Азії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: