Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Можливо, останнє відтермінування Brexit: Туск попрощався з "британськими друзями"

Оформлювати розрив королівства з ЄС буде вже не він.

Керівник Європейської Ради Дональд Туск запевнив британців у готовності ЄС зачекати з виходом королівства із Євросоюзу до завершення січня 2020 року. Про це посадовець написав у твітері.

Туск звернувся до британців словами "мої друзі" та повідомив про погоджену спільну позицію союзу – надати необхідний час для завершення процедури Brexit. "27 країн-членів ЄС офіційно погодили відтермінування. Воно може бути останнім. Будь ласка, якнайкраще використайте цей час", - попросив чиновник.

Він також нагадав, що Brexit буде оформлено вже не за його каденції, адже наприкінці листопада цього року добігає кінця термін перебування Туска на керівній посаді. "Я також хочу попрощатися з вами, бо моя місія наближається до завершення. Я триматиму кулаки за вас", - пообіцяв британцям керівник Європейської Ради.

Відео Дональд Туск заявив, що рекомендуватиме ЄС відтермінувати Brexit

Таку заяву глава Європейської Ради зробив після голосування у британському парламенті. Напередодні там розглядали пропозицію прем'єра Джонсона терміново ухвалити угоду про Brexit. "Проти" висловилося 322 депутати. Вони відмовились розглядати документ у швидкому темпі, лише для того, щоби встигнути залишити ЄС до 31 жовтня. Після цього Джонсон заявив, що у розгляді угоди буде зроблено паузу для консультацій з Брюсселем.

Дональд Туск заявив, що рекомендуватиме ЄС відтермінувати Brexit

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, "проти" – 48,1%. За попередніми домовленостями,  процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент країни її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.  

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади голови уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем у листопаді. 

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС, дивіться в інтерактивній інфографіці. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції