Мубарака запідозрили у причетності до терактів у Шарм-ель-Шейху

Серія вибухів, що сталися на курорті Шарм-ель-Шейх у червні 2005 року, забрала життя 88 людей, серед яких були і єгиптяни, і іноземні туристи.

 Екс-президента Єгипту Хосні Мубарака та його сина Гамаля запідозрили у причетності до вибухів, які сталися на курорті Шарм-ель-Шейх у 2005 році. Про це йдеться в документах, які з'явилися в Інтернеті після повалення Мубарака.

Серія вибухів, що сталися на курорті Шарм-ель-Шейх у червні 2005 року, забрала життя 88 людей, серед яких були і єгиптяни, і іноземні туристи.

В одному з оприлюднених документів, зокрема, описується якась зустріч, учасники якої обговорили деталі підготовлювки на курорті теракту. Мова йшла про кількість машин з вибухівкою, готелі, до яких їх слід підігнати, і тому подібне.

За твердженням осіб, що оприлюднили цю інформацію, документи зберігалися в будівлі державної служби безпеки і були врятовані звідти під час пожежі. Багато хто з єгиптян вважає, що співробітники відомства спеціально підпалили будівлю, щоб знищити архів.

На думку західних ЗМІ, деякі з десятків опублікованих документів найімовірніше є підробкою, проте деякі виглядають цілком автентично.

Зазначається також, що служба безпеки Єгипту мала серед населення країни погану славу. Зокрема, єгиптяни називали її "гестапо Мубарака", оскільки вважали, що екс-президент використовував відомство для досягнення своїх цілей, в тому числі і силовими методами.

У 2005 році відповідальність за теракти у Шарм-ель-Шейху взяв на себе один з осередків "Аль-Каїди", а також невідоме до того часу угруповання "Моджахеди Єгипту". У серпні 2005 року повідомлялося, що у справі про вибухи заарештовано понад 300 осіб. Ще кількох підозрюваних вбили при затриманні.

Читайте також:

У Каїрі на демонстрантів напали сотні людей у цивільному, озброєні ножами

Мубарак виявився хворим на рак

Мубараку заборонили залишати Єгипет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: