Муса-Кала знову перейшла до рук влади

Афганські та британські військові вибили талібів із міста Муса-Кала в провінції Гільменд.

Підрозділи афганської армії спільно з британськими військовими ввійшли до міста Муса-Кала в провінції Гільменд на півдні Афганістану, повідомляє РИА Новости, посилаючись на джерело в Міноборони країни.

Муса-Кала до теперішнього часу утримували збройні формування екстремістського руху "Талібан".

Перша стадія операції "Музаффар", почата силами коаліції на минулому тижні, завершилася.

Для координації дій підрозділів афганської армії та британських військових, у зоні відповідальності яких знаходиться провінція Гільменд, у неділю до Афганістану прибув міністр оборони Великобританії Дес Браун.

Як уже повідомлялося, підрозділи Міноборони Афганістану й Великобританії на зустрічі в неділю заявили, що операція проводиться успішно та що підрозділи сил коаліції вже увійшли до міста.

У місті Муса-Кала були блоковані крупні загони талібів під командуванням Мулли Матіна, якого керівництво руху "Талібан" призначило мером міста, і Мулли Рахімулли, призначеної талібами губернатором Гільменду.

"Дивно було б, якби Муса-Калу не взяли (урядові сили і їх союзники – Прим.Ред.). Проти одного повіту однієї афганської провінції воює контингент 36 держав. Природно, що 3 тисячі талібів не могли протистояти такій армаді," - заявив в інтерв'ю РИА Новости депутат нижньої палати афганського парламенту, представник сусідньої з Гільмендом провінції Німруз Сармачар Ходайназар.

За його словами, військова перемога ще нічого не означає.

"Головне - не отримати військову перемогу, а утримати в руках плоди цієї перемоги," - прокоментував він узяття міста силами коаліції.

Місто Муса-Кала вже неодноразово переходило з рук у руки, і тепер необхідно зробити так, щоб це не повторилося в черговий раз," - сказав депутат.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: