Мушарраф більше не очолює армію

Президент Пакистану генерал Первез Мушарраф пішов у відставку з посади очільника армії.

Державне телебачення транслювало церемонію в прямому ефірі.

"Я кажу "прощавай!" збройним силам країни, які були для мене як сім'я, з якими я брав участь у двох війнах", - сказав Мушарраф у своїй прощальній промові.

Церемонія завершення 46-річної військової кар'єри Первеза Мушаррафа відбулася в штаб-квартирі пакистанської армії на території армійського гарнізону в місті Равалпінді, розташованому неподалік від столиці країни - Ісламабада.

Очікується, що в четвер Первез Мушарраф, який переміг на виборах у жовтні, прийме присягу на другий п'ятирічний термін. Тепер він стане цивільним президентом.

Новим головнокомандувачем пакистанської армії став генерал Ашфак Первез Кіані, якого вважають близьким соратником Мушаррафа.

Кіані займав ряд важливих посад у армії, а також був головою Міжвідомчої розвідки (Inter Services Intelligence, ISI), яка займається розвідувальною і контррозвідувальною діяльністю за кордоном і на території Пакистану.

Генерал Мушарраф прийшов до влади внаслідок військового перевороту 1999 року. Відтоді він зберігав за собою посаду і президента, і головкому пакистанської армії.

На президентських виборах 6 жовтня Мушарраф отримав перемогу, але Верховний суд країни тоді ухвалив, що офіційні результати буде оприлюднено тільки після того, як судді завершать розгляд скарги кандидатів від опозиції, на думку яких Мушарраф не мав права переобиратися, зберігши за собою пост командувача. Проте минулого тижня оновлений склад Верховного суду визнав перемогу Мушаррафа.

У Пакистані 3 листопада було запроваджено режим надзвичайного стану, припинено дію конституції, відключено від мовлення недержавні інформаційні телеканали, до столиці Пакистану Ісламабада й деяких інших міст введено війська. Влада пояснює запровадження надзвичайного стану активізацією ісламістських бойовиків у прикордонних з Афганістаном районах і зростанням кількості терористичних актів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: