Похорон бен Ладена в морі: США обіцяють фото і відео, ісламські клерикали обурені

За словами клерикалів, влаштований американськими військовими похорон став наругою над ісламськими традиціями і може спровокувати радикалів на помсту.

Після вбивства "терориста номер один", глави "Аль-Каїди" Усами бен Ладена, на якого США старанно полювали останні 10 років, виникло побоювання, що це сколихне не тільки радикальних ісламістів. Мусульманські клерикали вже висловлюють обурення тим, як американці поховали бен Ладена - у відкритому морі, а не в землі, як того вимагають обряди релігії.

За словами духівників, такий похорон є наругою над ісламськими традиціями і може спровокувати на помсту. Прихільники радікальних угруповань будуть закликати до нових ударів по американських цілях, а з урахуванням осуду "принизливого похорону" з боку мечетей ідея помсти збиратиме все більше і більше прихильників.

Західні ЗМІ цитують муфтіїв з різних країн та інших служителів ісламу, які твердять, що за мусульманськими канонами ніяких підстав для того, щоб топити тіло бен Ладена у морі, не було. Таке припустимо лише в надзвичайних обставинах - наприклад, якщо мусульманин помер на судні далеко від берега. Також не заборонено ховати в морі, якщо не знайшлося охочих взяти тіло і провести традиційне поховання. Проте муфтій Дубая, зокрема, заявив, що навіть тоді закон наказує ховати в землі, нехай навіть на безлюдному острові.

"Заяви США про те, що ніхто в мусульманському світі не був готовий прийняти тіло бен Ладена, є неправдивими і некоректними", - відзначив професор ісламського права з Університету Йорданії, ім’я якого не називається.

Раніше офіційні американські джерела озвучили дві основні причини похорону у морі. Перша - неприпустимість того, щоб могила ватажка бен Ладена перетворилася на святиню і місце паломництва терористів. Деякі висловили думку, що американці також побоювалися спроб викрасти тіло. Друга причина - відсутність часу на переговори з різними державами про поховання бен Ладена в землі.

Щодо другої причини в західних ЗМІ є сумніви. Саудівська Аравія нібито відмовилася прийняти тіло. Якщо це правда, то це означає, що спроба вести переговори все ж таки була. Однак ще до того, як було оголошено про поховання у морі, репортер ABC з посиланням на інформоване джерело повідомив, що, за задумом, у "терориста номер один" не повинно бути могили в якомусь певному місці.

ФОТО ЛІКВІДАЦІЇ "ТЕРОРИСТА НОМЕР ОДИН"

У США намагаються заспокоїти мусульман, стверджуючи, що традиційні процедури були дотримані. По-перше, не стали затягувати з похованням - за канонами ісламу ховати потрібно в той же день до заходу сонця. По-друге, тіло обернули білою тканиною. По-третє, американський офіцер зачитав заздалегідь підготовлений релігійний текст.

Імам однієї з британських мечетей пояснив, що присутність клерикала на похороні не обов'язково, але правила вимагають, щоб обряд здійснили мусульмани, з яких як мінімум один повинен знати необхідні основи. Невідомо, чи був такий чоловік на борту американського авіаносця Carl Vinson, з якого тіло бен Ладена було спущено в Аравійське море.

Також вже відомо, що похорон Усами бен Ладена був записаний на відеокамеру, і зараз у Білому домі сперечаються про публікацію цих кадрів, в дискусіях особисто бере участь президент США. Представники Пентагону припустили, що у Вашингтоні, в кінці кінців, погодяться опублікувати відеофайл, а також фотографії мертвого терориста.

КРИВАВЕ ВІДЕО З МІСЦЯ ЛІКВІДАЦІЇ

У той же час La Repubblica цитує радника Обами з боротьби з тероризмом Джона Бреннана, який пояснив, що рішення про те, чи показувати фото і відео і коли, ще не прийнято, "щоб не піддавати ризику інші важливі операції". А якийсь чиновник NBC повідомив, що на цьому фотознімку у бен Ладена закривавлене обличчя, оскільки куля пройшла через око, і цей знімок не має нічого спільного з кадром, який з'явився раніше, в мережі.

Анонімні джерела в Пентагоні наразі не виключають, що відеозапис і фотознімки будуть оприлюднені вже в найближчі дні. Це може виявитися корисним з огляду на те, що у багатьох ще залишаються сумніви у смерті головного терориста.

Все про ліквідацію бен Ладена читайте тут.

Читайте також:

Обама оприлюднить справжнє посмертне фото бен Ладена

Палестинці засудили вбивство бен Ладена і назвали його мучеником

Обама у Білому домі спостерігав за вбивством бен Ладена як за грою-стрілялкою

Оприлюднено заповіт Усами бен Ладена

Як "морські котики" вбили бен Ладена, оприлюднено відео з місця ліквідації

ВідеоУбивство Усами бен Ладена обростає подробицями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: