Мусульмани всього світу відзначають "день жертвоприношення" - Курбан-Байрам

Сьогодні найбільше свято Ісламу - Курбан-Байрам.

Мусульмани відзначають одне з головних релігійних свят - Курбан-Байрам ( Ід аль-Адха) - символ об'єднання віруючих незалежно від національності та соціального становища. Ще його називають святом жертвопринесення.

Свято відзначається в 10-й день дванадцятого місяця за ісламським календарем. Він завершує хадж - щорічне паломництво мусульман до Мекки. Напередодні учасники хаджу сходять на гору Арафат, а в День жертвопринесення здійснюють символічне побиття диявола каменями і обхід навколо Кааби.

Саме це свято найповніше відображає суть релігії Іслам, оскільки значення слова "Іслам" - це покірність одному єдиному Богові з визнанням Його законів. У пам'ять про подвиг Пророка Авраама (Ібрагіма), який з покірності Богу був готовий принести в жертву свого сина, але з волі Бога ніж його не різав, і син був замінений бараном з раю.

У день свята мусульмани збираються в мечетях на святкову проповідь і намаз, відвідують родичів і хворих, кладовища, запрошують один одного в гості, пригощають, дарують подарунки.

Читайте також:

Прочани почали виконання обрядів хаджу в передмістях Мекки

У Саудівській Аравії через повінь загинули 48 прочан

Саудівська Аравія обмежила квоти на час хаджу через грип

Мусульмани святкують Кубран-Байрам

ВідеоМусульмани всього світу відзначають Курбан-Байрам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: