Мусульмани всього світу відзначають Курбан-Байрам

На святкові дні припадає кульмінація паломництва мусульман до святинь ісламу в Саудівській Аравії - хаджу, в якому цього року беруть участь близько 3-х мільйонів осіб.

Мусульмани всього світу у вівторок, 16 листопада, відзначають свято жертвопринесення - Ід аль-Адха, відоме також як Курбан-Байрам. Воно знаменує закінчення хаджу - паломництва до Мекки.

На святкові дні припадає кульмінація паломництва мусульман до святинь ісламу в Саудівській Аравії - хаджу, в якому цього року беруть участь близько 3-х мільйонів осіб.

Напередодні урочистостей учасники хаджу сходять на гору Арафат, а в День жертвопринесення здійснюють символічне побиття диявола камінням і обхід навколо Кааби.

Курбан-Байрам відзначається в 10-й день дванадцятого місяця ісламського місячного календаря і завершує собою хадж.

Свято жертвопринесення нагадує про подвиг пророка Ібрагіма (Авраама). Отримавши одкровення, в якому йому було велено принести в жертву власного сина Ісмаїла, Ібрагім був готовий виконати це веління, незважаючи на те, що його син був довгоочікуваною дитиною, якого він дуже любив. Це стало символом вищої покірності Богу. Однак в останній момент Всевишній по своїй милості замінив цю жертву вівцею, посланою з раю.

Дотримуючись цієї традиції, кожен мусульманин у день свята має зарізати жертовну тварину. Вважається, що з першою краплею крові цієї тварини людині, яка здійснює курбан (жертву), прощаються її гріхи. Одну третину м'яса з'їдає сім'я, другу віддають сусідам, третю - бідним.

У день свята прийнято також відвідувати святкову молитву в мечеті, відвідувати близьких, молитися за померлих і роздавати милостиню.

Читайте також:

Обама: США ніколи не воюватимуть з ісламом

Мусульмани встановили перший мінарет в Арктиці

У Німеччині зростають антиісламські настрої

Француз помочився на Коран і виклав відео в інтернеті

ВідеоМусульмани всього світу відзначають Курбан-Байрам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: