Мусульманські богослови скасували фетву, яка дозволяла вбивство "невірних"

На конференції у Туреччині мусульманські богослови оголосили про перегляд фетви XIV століття.

Провідні мусульманські богослови, які зібралися на конференцію в турецькому місті Мардін оголосили про перегляд фетви XIV століття, виданої середньовічним богословом Ібн Таймією (Абу Аббас Такіад-Дін Ахмад бін Абд ас-Салам бін Абдулла ібн Тайм аль-Харані), яка виправдовує вбивства невірних в рамках "священного джихаду".

На думку вчених, дана фатва, яка з'явилася в період війни за території між мусульманами та монголами, що здійснюють регулярні набіги на мусульманські землі, не відповідає нинішньому стану справ у світі.

Теологи вважають також, що під час глобалізації та пріоритету таких цінностей як цивільні права і повага до будь-якої віри, поняття "царство ісламу" (Дар ель Салам) і "земля війни" (Дар ель Харб) більше не є актуальними.

Як відомо, лідер міжнародної терористичної мережі "Аль-Каїда" Усама бін Ладен регулярно посилається на цю фатву, закликаючи мусульман до джихаду проти США і повалення саудівської монархії.

На конференції в Мардін були присутні 15 провідних ісламських богословів з Саудівської Аравії, Туреччини, Індії, Сенегалу. Кувейту, Ірану, Марокко та Індонезії. У цьому заході також взяв участь верховний муфтій Боснії Мустафа Керіс, шейх Мавританії Абдалла бін Байах і шейх Ємену Хабіб Аль аль-Джіфрі.

Раніше в цьому місяці повідомлялося, що доктор теології Мухаммад Тахір уль-Кадрі, один з провідних представників помірного ісламу, готує до друку 600-сторінкову працю, що засуджує тероризм. Мета цієї книги - відвернути мусульманську молодь від екстремізму і радикальної ідеології.

Доктор уль-Кадрі, який вже 30 років закликає до миру і міжконфесійного діалогу, видав фетву, котра різко засуджує всі теракти, починаючи з подій 11 вересня 2001, і в рамках цього документа йде ще далі, оголошуючи всіх терористів і шахідів "невірними".

Уль-Кадрі, 59-річний уродженець Пакистану, що нині проживає в Британії, був свого часу міністром в уряді Беназір Бхутто. Він очолює міжнародну релігійну і освітню організацію "Мінхадж уль-Коран", яка пропагує ідеї суфізму. Уль-Кадрі став першим мусульманським лідером, що засудив теракти 11 вересня.

Читайте також:

Лідери арабських країн ухвалили план порятунку Єрусалиму

Крупна мережа французьких бістро перелаштовується під мусульман

Влада Судану та угрупування Дарфур підписали мирний договір

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: