Мутація вірусу нового грипу робить його небезпечнішим за СНІД

Вчені припускають, що вірус "свинячого грипу" міг бути виведений в одній з наукових лабораторій.

Випадки мутації вірусу АH1N1 відмічені в Мексиці. Вірус, що змінився, здатний призвести до нових спалахів грипу, він більш агресивний, ніж нинішній.

Як повідомив у п'ятницю, 15 травня, директор Національного Центру епідеміології і контролю хвороб Мігель Анхель Лесана, "в Мексиці відмічені випадки, коли імунофлюоресценція (метод визначення кількості антитіл або антигенів в тканинному зрізі) визначає нам вірус А, але не указує який це підтип. Аналогічні випадки зареєстровані нашими колегами в США і Канаді".

Крім того, він не виключив можливості, що новий вірус може бути агресивнішим в порівнянні з вірусом АH1N1.

"Ми зараз проводимо серію біовипробувань, які дозволять нам одержати закінчену послідовність гену вірусу і тим самим підтвердити або спростувати наші припущення", - відзначив мексиканський учений.

У свою чергу міністр охорони здоров'я Мексики Хосе Анхель Кордова заявив, що мутація вірусу грипу АH1N1 набагато серйозніша за вірус СНІДу.

Керівництво ВООЗ заявило 13 травня, що її учені наступного тижня проведуть дослідження гіпотези, виказаної австралійським вірусологом Адріаном Гіббсом. Учений припустив, що вірус АH1N1 є "людським творінням".

Гіббс стверджує, що генетичні характеристики вірусу АH1N1 вказують, що його вивели в одній з наукових лабораторій.

Разом з тим американський Центр контролю і попередження хвороб в Атланті заявив, що "на сьогоднішній день немає переконливих доказів, підтверджуючих дану гіпотезу".

За останніми даними, в Мексиці офіційно підтверджено зараження 2 656 людей вірусом А/H1N1, 64 хворих померли.

Тим часом, перший випадок захворювання людини грипом А/H1N1, відомим також як свинячий грип, підтверджений в Перу, повідомило в ніч на 15 травня міністерство охорони здоров'я країни. Вірус був виявлений у 27-річної жінки, що повернулася в минулу суботу із США.

Другий випадок захворювання вірусом грипу A/H1N1 підтверджений в Польщі, повідомила 14 травня радіостанція RMF FM. За даними радіостанції, в госпіталі в місті Каліш знаходиться чоловік, у якого медики підтвердили наявність вірусу грипу A/H1N1.

Крім того, сім нових випадків зараження грипом A/H1N1 на території Великобританії виявлено 14 травня, включаючи перший випадок інфікування на території Північної Ірландії, повідомило Агентство з охорони здоров'я.

Другий випадок захворювання грипом А/H1N1 підтверджений в Бельгії, повідомило у четвер міністерство охорони здоров'я Бельгії.

Раніше 14 травня Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила 6497 випадків захворювання людей грипом A/H1N1 в 33 країнах, 65 - з летальним кінцем.

Читайте також:

В Росії відбирають добровольців, готових інфікуватися грипом A/H1N1

Тисячі єгиптян відмовилися від паломництва через грип

Свинячим грипом можуть заразитися до двох мільярдів людей

Канадські вчені розшифрували геном вірусу свинячого грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: