Музикант і друг Путіна виявився власником офшорної імперії

Кінцевий власник компаній невідомий.

Комерційний банк "Росія" використовувався у потенційній схемі з відмиванням коштів, до якої мога бути залучена низка близьких знайомих президента РФ Володимира Путіна.

Про йдеться в матеріалах Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ).

Журналісти отримали документи панамської юридичної компанії Mossack Fonseca, яку, як вони стверджують, могли використовувати деякі її клієнти для відмивання грошей, ухилення від сплати податків і обходу різних санкцій.

У документах згадуються чотири фірми, які так чи інакше пов'язані з Росією - Sonnette Overseas, International Media Overseas, Sunbarn і Sandalwood Continental. Всі ці компанії зареєстровані в офшорах і, як стверджується, пов'язані з банком "Росія" і близькими знайомими російського президента.

Згідно з аналізом, більше ніж $ 2 млрд "таємно перемішуються через банки і тіньові компанії, пов'язані з друзями Путіна".

International Media Overseas і Sonnette Overseas офіційно належать віолончелісту Сергію Ролдугіну. Він відомий як друг дитинства Володимира Путіна і хрещений батько однієї з його доньок.

Згідно з оприлюдненими ICIJ документами, прибуток підприємств пана Ролдугіна від угод, які експерти визнали підозрілими, склав кілька мільйонів доларів. Однак в документах однієї з компаній, якою володіє музикант, вказано, що її засновано для того, щоб захистити "особистість і конфіденційність" кінцевого власника і вигодонабувача підприємства.

На початку 2011 року зареєстрована на Британських Віргінських островах компанія Sandalwood Continental надала 200 млн доларів кредиту компанії Horwich Trading, яка зареєстрована на Кіпрі.

Наступного дня Sandalwood лише за 1 долар передала права на отримання платежів за кредитом ще одній компанії, зареєстрованій на Британських Віргінський островах - Ove Financial Corp.

Того ж дня Ove за 1 долар передала ці права панамській компанії International Media Overseas, яка офіційно належить Сергію Ролдугіну.

Лише відсоткові платежі за цим кредитом складають 8 млн доларів на рік.

За даними розслідування, Sandalwood Continental була заснована банком "Росія", який США називали "власним банком для високопоставлених російських чиновників". Власник компанії невідомий.

Це лише одна з угод, пов'язаних з російськими компаніями, які викликали підозри у експертів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: