МВФ дав Білорусі 700 млн доларів кредиту

Міжнародний валютний фонд виділив Мінську другий транш кредиту, розміром майже 700 млн доларів.

Міжнародний валютний фонд прийняв рішення виділити другий транш стабілізаційного кредиту Білорусії.

Білорусія отримає 699,5 мільйона доларів США.

Перший транш стабілізаційного кредиту розміром 2,23 мільярда доларів МВФ виділив Білорусії на початку 2009 року. Він склав близько 679,2 мільйона доларів. У липні 2009 року на прохання країни фонд збільшив загальний розмір кредиту на мільярд доларів, і тепер його розмір становить більше трьох з половиною мільярдів.

Рішення про виділення другого траншу МВФ ухвалив після оцінки антикризових заходів, що вживаються урядом Білорусі. Фінансисти відзначили, що країна проводить адекватну політику на валютному ринку, оптимізує витрати і втілює в життя сприяють оздоровленню економіки реформи.

Білорусія звернулася до МВФ після того, як не вдалося домовитися про кредити з Росією. Восени 2008 року Москва погодилася видати Мінську два мільярди доларів. З цієї суми Росія встигла видати Мінську півтора мільярда, а решту запропонувала взяти в рублях.

У Мінську з цим не погодилися, після чого віце-прем'єр і міністр фінансів Олексій Кудрін засумнівався в платоспроможності Білорусії. Пізніше він додав, що Білорусії не треба було брати кредити від МВФ.

У відповідь на заяви Кудріна в Мінську розгорнулася "антикудрінська" кампанія. Погіршити відносини з Росією, Білорусь попросила кредити не тільки у МВФ, а й у Євросоюзу.

Читайте також:

Росія надасть Сербії кредит у мільярд євро

Росія і Білорусь репетирують оборонну війну проти Заходу

Білорусь зацікавилася нафтопроводом "Одеса-Броди"

ЄС надасть Білорусі кредит в обмін на ключові підприємтсва
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: