МВФ: фінансова криза докотилася до найбідніших країн світу

Країнам-донорам МВФ рекомендує не зменшувати фінансову підтримку бідних регіонів.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) попереджає, що наслідки глобальної фінансової кризи дісталися до найбідніших країн світу.

У "групі ризику", за версією МВФ, опинилися Ангола, Гана, Гондурас, Киргизія, Молдова, Монголія, Нігерія, Папуа-Нова Гвінея, Судан, В'єтнам та низка інших країн.

Як заявляють представники цієї організації, в 2009 році країнам третього світу буде потрібно 25 млрд. доларів додаткового фінансування.

У МФВ це називають "третьою хвилею" занепаду економіки, маючи на увазі, що першими під удар потрапили промислово розвинені країни, потім - економіки, що розвиваються, а зараз криза поширилася і на решту країн.

Країнам-донорам рекомендується не зменшувати фінансову підтримку бідних регіонів.

В останньому опублікованому звіті МВФ стверджується, що бідні країни виявилися більш схильними до глобальної кризи, ніж передбачалося, оскільки зараз вони значно більше інтегровані в міжнародні економічні процеси.

Криза обернулася для них занепадом торгівлі, а також значним зниженням іноземних інвестицій і грошових переказів.

Особливо вразливими у звіті називаються більше 20 країн, половина з яких розташована в Африці на південь від Сахари.

Автори документа також попереджають, що якщо міжнародне фінансування гуманітарних програм знижуватиметься і далі, число цих країн може подвоїтися.

Тоді, згідно з розрахунками, наведеними в доповіді, необхідний обсяг додаткового фінансування бідних країн досягне вже 140 млрд. доларів.

"Обрушившись на країни з розвиненою економікою і поширившись потім на деякі найважливіші країни з ринком, що формується, світова фінансова криза розповсюдила свій вплив на найбідніші країни світу", - заявив директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан.

"Це ставить під загрозу важливі успіхи, досягнуті багатьма країнами з низькими доходами протягом останнього десятиліття в області прискорення економічного розвитку, скорочення бідності і зміцнення політичної стабільності", - додав він.

Стросс-Кан звернувся до країн-донорів з проханням надати термінову і щедру допомогу для того, щоб "запобігти гуманітарній кризі". "У період, коли країни з розвиненою економікою витрачають сотні мільярдів доларів на бюджетне стимулювання економіки і реструктуризацію фінансового сектора, нам необхідно знайти можливості для надання допомоги країнам з низькими доходами", - вважає голова МВФ.

Міжнародний валютний фонд представляє інтереси 185 країн. Торік фінансування країн з низькими доходами вже було збільшене, проте керівництво фонду заявляє про готовність надати їм додаткову допомогу.

Читайте також:

Україна офіційно направила листа до МВФ

Євросоюз хоче подвоїти фінансування МВФ

Антикризовий план Обами обвалив фондовий ринок

Білорусія просить мільярд долларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: