МВФ готовий надати фінансову допомогу Греції

Надання допомоги буде значити для Греції, що фонд втрутиться в кредитну та економічну політику країни, а це не влаштовує її.

МВФ протягне Греції руку фінансової допомоги. Але лише в тому випадку, якщо це знадобиться. Євросоюз не хоче виносити сміття з хати і спочатку постарається залагодити проблеми Греції самостійно. Незручність кредиту від МВФ у тому, що фонд втрутиться в кредитну та економічну політику країни. А Греції, як члену, Єврозони, це абсолютно не потрібно.

"Коли ми працюємо з проблемною державою, зазвичай у нас є кілька інструментів, які ми можемо використовувати, проводячи або коригуючи економічну політику. Зазвичай серед цих інструментів присутня і валюта. Природно, член валютного союзу потребує іншого підходу. Тому я чудово розумію, що європейці , особливо країни єврозони, хочуть спочатку спробувати все залагодити самостійно. Як один з творців євро, я легко можу поставити себе на їх місце. Упевнений, вони розберуться, а ми будемо раді допомогти, якщо це буде потрібно", - заявив Домінік Стросс-Кан, генеральний директор МВФ.

Зараз 13-відсотковий дефіцит бюджету як дамоклів меч висить над владою Греції. Експерти сумніваються, що країна виконає свої обіцянки по бюджету. Крім того міжнародні агентства попередили про можливість зниження рейтингу Греції на одну-дві сходинки.

У цьому році Афіни планували зайняти 54 мільярди євро. Поки вдалося отримати менше 15 мільярдів. Крім того навесні країні необхідно рефінансувати облігації більш ніж на 22,5 мільярда євро. Серед потенційних кредиторів вже виступив "Дойче Банк". Однак коли, скільки і на яких умовах Греція отримає гроші, як і раніше, залишається невідомо.

 

Читайте також:

Євросоюз подав на Грецію до суду

Єврозона вийшла з дефіциту торгового балансу

Греції запропонували вийти з єврозони

Меркель і Саркозі пообіцяли Греції політичну підтримку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: