МВФ: Зростання світової економіки сповільнюється

Пріоритетом повинні стати реформи фінансового сектора. "Боротися з фінансовими проблемами за допомогою фінансової консолідації", а також забезпечити правильну капіталізацію всім банкам.

Зростання світової економіки сповільнюється, і розвинені країни повинні прийняти необхідні заходи для боротьби з чинниками, загрозливими для неї. З таким закликом сьогодні виступила глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард, передає Reuters.

"Без колективної і активної участі існує реальний ризик деградації великих економік замість прогресу", - заявила вона напередодні засідання міністрів фінансів світових держав, організованого МВФ і Світовимбанком, яке пройде наступного тижня.

Небезпека існує і для країн з економікою, що розвивається. За словами Лагард, їм загрожує "перегрів" на тлі бурхливого зростання інфляції і дефіциту поточних рахунків.

Голова МВФ підкреслив, що пріоритетом повинні стати реформи фінансового сектора. За її словами, лідерам єврозони слід "боротися з фінансовими проблемами за допомогою фінансової консолідації", а також забезпечити правильну капіталізацію всім банкам.

За даними Єврокомісії, до кінця 2011 р. зростання економіки зони євро практично зупиниться на тлі уповільнення відновлення світової економіки і скорочення споживання та інвестицій домогосподарствами. Річне зростання складе 1,6%, як і очікувалося. Таким чином, вона збігається з оцінками Європейського Центробанку (ЄЦБ), аналітики якого очікують, що показник складе 1,4-1,8%.

Нагадаємо, 30 серпня міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Ratings Services (S&P) заявило, що економіка єврозони уникне повторної рецесії, хоча гальмування економічного зростання в регіоні підвищує ймовірність негативного сценарію. Разом з тим в S&P зазначали, що темпи економічного зростання в єврозоні будуть залежати від рівня внутрішнього споживчого попиту, на який впливає, серед іншого, високий рівень безробіття.

Рейтингове агентство скоротило свій прогноз щодо економічного зростання зони євро до 1,7% у 2011р. і до 1,5% - у 2012р. проти 1,9% і 1,8% зростання, що прогнозували в липні ц.р.

Нагадаємо, в II кварталі 2011р. зростання ВВП єврозони склало всього 0,2% щодо попереднього кварталу, тоді як в I кварталі ц.р. зростання показника склало 0,8%.

Раніше Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив прогноз зростання економік США і єврозони та закликав монетарні влади регіонів бути готовими до дій з пом'якшення монетарної політики. Повідомлялося, що економіка єврозони виросте цьогоріч на 1,9%, що нижче за попередню оцінку в 2,0%. У 2012 році економіка зони обігу єдиної валюти розшириться на 1,4%, що також менше попереднього прогнозу на 1,7%.

Читайте також:

МВФ: світові загрожує нова фінансова криза

В МВФ можуть закінчитись гроші

Глава МВФ: світова економіка вступила в нову небезпечну фазу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: