МВС і ФСБ зможуть насильно відключати росіян від інтернету

Крім того, за необхідності провайдери зобов'язані будуть надавати інформацію про користувачів і надані їм послуги.

Міністерство юстиції РФ розробило законопроект, який дозволить правоохоронним органам і спецслужбам відключати громадян від інтернету. Крім того, за необхідності провайдери зобов'язані будуть надавати інформацію про користувачів і надані їм послуги. За спроби перешкоджати слідчим діям провайдерам буде загрожувати штраф.

Офіційно зазначається, що головна мета законопроекту - захистити державні інтернет-ресурси. Мін'юст пропонує посилити покарання за злом сайтів держустанов. Зараз за неправомірний доступ до комп'ютерної інформації можуть дати до п'яти років, тепер особливо злісні порушники можуть отримати до семи років.

Зараз проект проходить міжвідомче обговорення, говорить прес-секретар прем'єр-міністра Дмитро Пєсков. Документ тільки вчора поступив в Мінкомзв'язку, тому міністерство ще не сформулювало свою позицію, повідомив його співробітник.

За законом "Про зв'язок", провайдери вже зараз зобов'язані надавати інформацію про користувачів, якщо це потрібно для оперативно-пошукової діяльності інформацію про користувачів. Жодного разу не було випадку, щоб правоохоронним органам відмовляли, розповідає прес-секретар "Акадо-столиці" Дмитро Захаров.

А от перекривати доступ в інтернет пропонується вперше. Зараз правоохоронні органи можуть вимагати лише призупинити доступ до певних ресурсів - наприклад, екстремістським. Важливо, щоб цей захід не використовувався для недобросовісної конкурентної боротьби, коли закриття доступу будуть вимагати без реальних на те підстав, звертає увагу Дмитро Захаров.

Обмеження доступу до мережі за рішенням МВС або ФСБ суперечить Конституції, упевнений керуючий партнер "Добронравов і партнери" Юрій Добронравов. Схожий закон був прийнятий у Франції, але через суперечності з Конституцією в нього внесли поправки: тепер француза можна відключити від інтернету лише за рішенням суду, нагадує Астамур Тедеєв - член експертної групи, яка готує закон "Про Інтернет". Влада Німеччини також відкинула пропозицію відключати піратів від Мережі після трьох попереджень.

Читайте також:

Інтернет-магазини торгують неякісною технікою

В Італії віруючі можуть поставити свічку в церкві через Інтернет

Шведські інтернет-пірати відновили роботу, не дивлячись на заборону суду

У США виявився дуже повільний Інтернет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: