Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МВС Росії пояснило, куди діваються зниклі облікові картки репресованих в часи СРСР

Там зазначили, що переводять їх в електронний вигляд.

Міністерство внутрішніх справ Росії пояснило, що облікові картки у паперовому вигляді репресованих в часи СРСР будуть зберігатися лише тих, хто був засуджений за державні злочини. Всі інші будуть переведені в електронний вигляд.

Про це йдеться у відповіді МВС Росії на запит видання «Медуза».

«Облікові документи осіб, які зазнали кримінального переслідування за вчинення злочинів, що належать (раніше належали) до державних, а так само реабілітованих цієї категорії, зберігаються в оперативно-довідковій картотеці постійно. Алфавітні картки, які вилучаються з паперової картотеки (актуальної бази даних) після закінчення строків зберігання, в обов'язковому порядку переводяться в електронний вигляд, що забезпечує їхнє постійне зберігання», - йдеться у відповіді МВС.

Там також зазначили, що термін зберігання таких карток можуть подовжити лише, якщо ці документи матимуть науково-історичне значення.

Раніше директор Музею історії ГУЛАГу Роман Романов у листі раднику президента Росії повідомив, що правоохоронці почали знищувати картки з відомостями про репресованих за часів Радянського союзу. За його словами, це відбувається на підставі засекреченого міжвідомчого наказу 2014 року. Інформацію про знищення картотек у музеї дізнались від дослідника Сергія Прудівського, який шукав відомості про заслання на магаданську землю. Виявилось, що справу знищили в 1955 році, так само вчинили і з архівною карткою.

Згодом цю інформацію у МВС спростували, зазначивши, що такі облікові картки є документами суворої звітності, а тому мусять зберігатися вічно.

Залиште свій коментар

Вибір редакції