МВС розповіло про тенденції російського хабарництва

Середній розмір хабара тепер складає близько 930 тисяч рублів.

Департамент економічної безпеки МВС Росії, провівши аналіз за фактами корупції, виявив нову тенденцію в країні у зв'язку з економічною кризою - хабарі стали давати рідше, але сума одноразового "внеску" збільшилася.

За даними оперативників, середній розмір хабара тепер складає близько 930 тисяч рублів. Про це повідомив начальник бюро генерал-майор міліції Олександр Назаров на зустрічі з керівниками громадських організацій антикорупційної спрямованості. Він додав, що чиновники стають більш обачними і побоюються ризикувати по дрібниці.

За матеріалами розслідування ДЕБ порушено кримінальні справи проти дев'яти керівників департаментів і управлінь федеральних міністерств, агентств, відомств і держустанов. Хабарництво інкримінується 13 чиновникам у ранзі заступників керівників суб'єктів Федерації та керівників структурних підрозділів адміністрацій регіонів, трьом представникам законодавчих органів суб'єктів, семи главам муніципальних утворень.

Як зазначили в МВС, оперативники останнім часом домоглися успіху в затриманні не тільки дрібних хабарників, а й у виявленні організованих груп корупціонерів, що діють в структурі органів влади і управління.

За даними ДЕБ, у першому півріччі 2009 року на 17% збільшилася кількість завершених кримінальних справ за статтею, що визначає покарання за отримання хабара в складі групи.

Як і раніше, багато хабарів беруть члени різних комісій і представники влади. Так, у першому півріччі 2009 року органами внутрішніх справ до кримінальної відповідальності притягнуто 91 посадова особа митних органів, 13 посадових осіб органів державного пожежного нагляду, 134 - органів служби судових приставів, 5 - судових органів.

Як зазначають в МВС, на жаль, підприємці, у яких найчастіше вимагають хабарі, побоюються звертатися до правоохоронних органів, побоюючись помсти з боку високопоставлених здирників. На думку представників департаменту економічної безпеки міністерства, роль заявника в деяких випадках можуть взяти на себе громадські організації.

Читайте також:

Кримські посадовці вимагали в росіянина хабар у мільйон доларів

Луценко наказав вигнати з міліції усіх хабарників - "до бісової матері"

На Київщині чиновницю спіймали на хабарі у мільйон гривень

Луценко звинуватив суди у зростанні хабарництва в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: