Мєдвєдєв: Близький Схід може "вибухнути"

Російський президент відвідав Сирію та закликав близькосхідні країни врегулювати конфлікт, який загрожує всьому світу.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв під час візиту до Сирії заявив, що вважає небезпечним подальше зростання напруженості на Близькому Сході.

"Подальший розігрів ситуації на Близькому Сході може призвести до вибуху і катастрофи", - сказав Мєдвєдєв у Дамаску за підсумками переговорів з президентом Сирії Башаром Асадом.

Мєдвєдєв зазначив, що Росія буде робити все можливе, щоб знайти компроміс між сторонами близькосхідного конфлікту. За його словами, "всі засоби можуть мати певні перспективи: човникова дипломатія, непрямі переговори, з тим, щоб в кінці-кінців вийти на прямі переговори і відповідні результати".

За словами Мєдвєдєва, результатом роботи дипломатів має стати "всеосяжне, справедливе і довгострокове врегулювання конфлікту, звільнення окупованих в 1967 році арабських земель, створення незалежної палестинської держави, яка житиме у мирі з Ізраїлем".

Російський президент повідомив, що разом зі своїм сирійським колегою вони домовилися і проводити роботу з мирного врегулювання близькосхідного конфлікту.

Зі свого боку, Асад заявив, що Сирія готова до компромісів лише за умови повернення усіх окупованих територій. "Що стосується частини вашого запитання щодо можливих компромісів з боку Сирії, то, зрозуміло, компроміси можливі, за винятком тільки тих випадків, коли ці компроміси зачіпають суверенні права тієї чи іншої сторони", - сказав сирійський лідер.

"Якщо одна людина вкрало у іншої частину її особистої власності, напевно, складно уявити, що той, у кого вкрали, погодиться лише на часткове відшкодування того, що у нього було вкрадено. Відповідно, і Сирія в цій ситуації не може погодитися на подібний компроміс, коли їй буде повернуто лише частину окупованої сирійської землі", - додав він.

За підсумками переговорів глави двох країн заявили, що, на їхнє переконання, Близький Схід повинен бути без'ядерною зоною. "І ми єдині з президентом Сирії в тому, що на Близькому Сході повинна бути без'ядерна зона, без'ядерний регіон", - сказав Мєдвєдєв, зазначивши, що "інший розвиток подій буде означати регіональну і в цілому, може бути, і глобальну катастрофу".

Переговори президентів Росії і Сирії стартували напередодні ввечері в палацовому комплексі "Каср аш-Шааб" в Дамаску. Візит Медведєва завершиться зустріччю з патріархом Антіохійським й усього Сходу Ігнатієм Четвертим. Ввечері з Дамаску російський президент відправиться до Туреччини.

Читайте також:

США придумали для Росії та її друзів страхітливий термін - VIRUS

"Близькосхідний квартет'' закликав Ізраїль та Палестину протягом двох років укласти мир

Обама назвав Ізраїль найближчим союзником США

Палестинську державу можуть створити вже у 2011 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: