Мєдвєдєв дав Ірану п'ять днів, щоб повернути довіру світу

Росія дала Ірану часу до 1 жовтня, щоб показати, що іранський атом є справді мирний.

Іран має до зустрічі з "Великою шісткою" в Женеві, яка відбудеться 1 жовтня, бути готовий прийняти конкретні кроки з відновлення довіри до своєї ядерної програми.

Про це заявив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв.

"Ця зустріч дасть можливість Ірану продемонструвати, що він також налаштований на пошук переговорного вирішення цієї проблеми. Це буде можливо, якщо він підійде до женевської зустрічі з готовністю сфокусуватися на ядерному питанні та вжити практичні кроки до відновлення довіри до своєї ядерної програми та забезпечення її прозорості , а також продемонструвати готовність до повномасштабної співпраці з МАГАТЕ ", - сказано в зверненні Мєдвєдєва.

"Ми розраховує, що особливо у світлі виявило відомостей про будівництво нового збагачувального заводу Іран надасть переконливі докази свого наміру прагнути до розвитку ядерної енергетики в суто мирних цілях", - зазначив президент РФ.

Раніше МАГАТЕ підтвердило отримання повідомлення від Ірану про будівництво на території країни другого заводу зі збагачення урану без відома міжнародних організацій.

Агентство зажадало від Ірану надати спеціальну інформацію і забезпечити доступ на нове підприємство як можна швидше.

На думку глави російської держави, інформація про те, що Іран вже протягом декількох років зводить збагачувальний завод під містом Ком без відома МАГАТЕ, є "джерелом серйозної стурбованості".

"Будівництво нового заводу зі збагачення урану йде врозріз із неодноразовими вимог РБ ООН про те, щоб Іран призупинив всю діяльність зі збагачення", - йдеться в заяві.

Першого жовтня в Женеві відбудеться міністерська зустріч "шістки" з врегулювання іранської ядерної проблеми з представниками Тегерана.

Нагадаємо, офіційний Тегеран проінформував Міжнародне агентство з атомної енергії про будівництво на території країни другого заводу зі збагачення урану.

МАГАТЕ підтвердило отримання повідомлення від Ірану та вже зажадало від іранської влади дозволити міжнародним експертам негайно провести перевірку об'єкту - щоб переконатися, що він не підпадає під дію міжнародних угод про непоширення ядерної зброї.

США, Великобританія і Франція засудили Іран за таємне будівництво другого заводу зі збагачення урану. Захід дав час до грудня на розкриття повної інформації про свою ядерну програму і повернення за стіл переговорів. Інакше проти Ірану будуть ведені санкції.

Читайте також:

Захід висунув Ірану "ядерний" ультиматум

Іран повідомив про запуск другого заводу зі збагачення урану

Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію про ядерне роззброєння

Іран відмовився від ядерної зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: