Мєдвєдєв: до нападу на Південну Осетію Грузію напутили американці

Російський президент вважає, що американці не штовхали Грузію до нападу на Південну Осетію, однак підбурили Саакашвілі до певних дій.

Американці не підштовхували Грузію до нападу на Південну Осетію, але посили з їхнього боку сприяли створенню плану президента Грузії Михайла Саакашвілі.

Таку думку висловив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв.

"Я не вважаю, що американці підштовхували грузинського керівника до агресії. Але я думаю, що певні нюанси, певні акценти, слова про те, що пора відновити конституційний порядок, пора діяти більш рішуче, могли порушити абсолютно очевидні сподівання, що при виникненні будь-якого конфлікту "американці нас не кинуть, вони заступляться, зрештою, вони війну влаштують з росіянами", - сказав Мєдвєдєв в інтерв'ю Russia Today.

За словами Мєдвеєдєва, під час останньої своєї зустрічі з Саакашвілі на ювілеї в Астані (у 2008 році) він запросив його приїхати до Росії і "поговорити про всі проблеми", на що отримав позитивну відповідь.

"Я після цього місяць перевіряв, чи є від нашого грузинського партнера якась інформація. Її не було. Але зате в Грузію в цей період зачастили, як прийнято говорити було в радянські часи, емісари з-за океану. І для мене досить очевидним моментом (я потім це аналізував, природно, неодноразово) був візит в той період державного секретаря США Кондолізи Райс", - сказав глава РФ.

За його словами, після цього Саакашвілі "просто пішов зі зв'язку, він перестав спілкуватися, перестав писати, перестав дзвонити, виходити на зв'язок".

"Цілком ймовірно, виникли нові плани, і вони були реалізовані", - припустив Мєдвєдєв.

Нагадаємо, Грузія в ніч на 8 серпня 2008 обстріляла з установок залпового вогню "Град" Південну Осетію, грузинські війська атакували республіку і зруйнували частину її столиці Цхінвалі.

Влада Південної Осетії повідомила, що жертвами війни стали понад півтори тисячі осіб. У ході конфлікту загинули 67 російських військовослужбовців, у тому числі миротворці.

В кінці серпня Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії.

Читайте також:

Мєдвєдєв зажадав міжнародного суду над Саакашвілі

Мєдвєдєв назвав умову відновлення відносин з Грузією

Грузія запропонувала Росії почати переговори з питань, що стосуються війни 2008 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: