Мєдвєдєв дозволив саджати у в'язницю за статус "злодія в законі"

Тепер злочинці, що знаходяться на верху кримінальній ієрархії, будуть позбавлятися волі на строк від 15 до 20 років або довічно.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв підписав закон, який вносить поправки до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів, які посилюють покарання для організаторів злочинних співтовариств, а також "злодіїв в законі".

Про це сам Мєдвєдєв розповів на зустрічі з головою СКП РФ Олександром Бастрикіним.

Президент підкреслив, що тепер злочинці, що знаходяться на верху кримінальній ієрархії, будуть позбавлятися волі на строк від 15 до 20 років або довічно. "Мова також йде про таких осіб, які ідентифікують себе зі злочинним світом і не приховують цього, - відзначив Мєдвєдєв. - Сам стан у відповідному злочинному співтоваристві вже утворює закінчений склад злочину, і цього достатньо, щоб притягнути особу до кримінальної відповідальності".

Бастрикін у відповідь заявив, що раніше слідству часто не вдавалося залучати до відповідальності організаторів та координаторів злочинної діяльності. Новий закон, на його думку, цю ситуацію виправляє: тепер судити можна буде за сам статус "злодія в законі".

Раніше повідомлялося, що закон практично виключає можливість того, що члена ОЗУ засудять до умовного терміну. Крім того, засуджені за злочини, вчинені у складі угрупування, зможуть претендувати на умовно-дострокове звільнення не раніше, ніж відбудуть три чверті свого терміну. Нарешті, слідство зможе пред'являти звинувачення членам ОЗУ протягом 30 днів, а не 10, як це було раніше.

Нагадаємо, Мєдвєдєв вніс закон у парламент 4 вересня, 16 жовтня його в третьому читанні ухвалила Держдума.

Читайте також:

Мєдвєдєв зрозумів, що ідеалізувати Сталіна не потрібно

Львівські націоналісти передали Мєдвєдєву і Путіну книги про Бандеру

Мєдвєдєв погодився на переговори з опозицією

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: