Мєдвєдєв готується оголосити Лукашенку бойкот

Інформаційна війна між Росією і Білоруссю: підсумком "обміну люб'язностями" може стати бойкот Мєдвєдєвим Лукашенка на майбутньому саміті ОДКБ.

Інформаційна війна між Росією і Білоруссю досягла критичної точки. Російський президент Дмитро Мєдвєдєв збирається бойкотувати свого білоруського колегу Олександра Лукашенка на неформальному саміті ОДКБ в Єревані, повідомили джерела в МЗС РФ.

За даними видання "КоммерсантЪ", це пов'язано зі звинуваченням у "непорядності", яке Лукашенко у п'ятницю висловив на адресу глави російської держави.

Втім, не виключено, що Лукашенко взагалі може відмовитися від поїздки до Вірменії (рік тому під час "молочної війни" з Росією він вже проігнорував аналогічний захід в Москві). Особливо якщо врахувати, що напередодні інформаційну війну активізували російські ЗМІ: в ефір вийшов третій фільм із серії "Хрещений батько". У цій документальній картині Лукашенко поставили діагноз "мозаїчна психопатія".

Нагадаємо, 2 серпня на зустрічі з журналістами у Сочі Мєдвєдєв процитував слова Лукашенка щодо Абхазії і Південної Осетії, сказані ним в 2008 році на одному з самітів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ): "Він сказав: "Я урочисто обіцяю, що все зроблю за найкоротший час".

За версією Олександра Лукашенка, все було не так. "Я не хотів дискутувати на цю тему, просто російський колега недобросовісно висмикує певні речі. Він не згадав іншу частину, коли я йому сказав: не проблема для Білорусі визнати Південну Осетію і Абхазію, і сьогодні не проблема. Але я йому перерахував ті проблеми, які у зв'язку з цим виникнуть у Білорусі по лінії Білорусь-ЄС, Білорусь-США, Білорусь-СНД тощо", - повідомив Лукашенко.

"Ось цього Дмитро Мєдвєдєв не сказав ... Варто було б моєму колезі деякі речі договорювати. У них є така звичка: після коми не сказати, що було далі", - резюмував він.

У відповідь Кремль вже пообіцяв процитувати обіцянки Лукашенка про визнання Абхазії і Південну Осетію, а заодно й інші висловлювання білоруського президента, які, за словами помічника російського керівника Сергія Приходька, "будуть цікаві як Білорусі, так і міжнародній громадськості".

Російські парламентарії також не стримують себе, характеризуючи Лукашенка. "Союзна держава, по суті, продовжує віртуальне існування, і нічим іншим не є. Лукашенко не дає приводу зачепитися за позитив. Ясно, що дороги російського і білоруського керівництва розходяться все далі. І в Росії, мабуть, дійшли висновку, що жодного зближення за Лукашенка не буде ", - вважає депутат Костянтин Затулін.

Глава думського комітету у справах СНД Олексій Островський висловився ще різкіше: "Характерною особливістю Олександра Лукашенка є роздача порожніх обіцянок. Він каже те, що хоче почути приймаюча сторона, і ці обіцянки ніколи не реалізуються. Коментувати його нові висловлювання порожня трата часу. Тут може бути тільки один коментар: до лікаря".

Раніше "до лікаря" у Москві було прийнято відправляти таких недружніх Росії політиків, як грузинський лідер Михайло Саакашвілі та екс-президент України Віктор Ющенко.

Читайте також:

Російське телебачення показало третій фільм про Лукашенка

Кремль пригрозив опублікувати компромат на Лукашенка

Лукашенко звинуватив Мєдвєдєва в непорядності

Мєдвєдєв: Лукашенко обіцяв визнати Абхазію і Південну Осетію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: