Мєдвєдєв і Чавес вирішили, що час зупинити кровопролиття у Лівії

Президенти Росії та Венесуели прийшли до спільної думки, що вже настав час зупинити кровопролиття у Лівії та розпочати переговори.

Президенти Росії Дмитро Мєдвєдєв та Венесуели Уго Чавес обговорили ситуацію в Лівії і дійшли спільної думки, що головне зараз - "припинення кровопролиття" і початок "політичного діалогу".

У ході бесіди відбувся також обмін думками з актуальних міжнародних питань, перш за все про ситуацію в Лівії і навколо неї. Була підкреслена необхідність дій всіх зацікавлених сторін у чіткій відповідності до резолюцій Ради Безпеки ООН.

"Пріоритетним на даному етапі, безумовно, має бути забезпечення безпеки цивільного населення, припинення кровопролиття, переведення врегулювання ситуації в русло політичного діалогу", - повідомляє прес-служба Кремля.

Зазначимо, досі президенти Дмитро Мєдвєдєв і Уго Чавес займали діаметрально протилежні позиції щодо Лівії.

Мєдвєдєв підтримав резолюцію Ради Безпеки ООН і навіть після різких заяв прем'єра Володимира Путіна, що порівняв операцію в Лівії з хрестовим походом, продовжував наполягати, що Росія правильно вчинила, виступивши проти режиму Каддафі, який перейшов до знищення власного населення.

Чавес весь цей час виступав на підтримку Каддафі і пояснював початок міжнародної операції бажанням США захопити нафтові ресурси.

19 березня коаліція п'яти західних країн - США, Франції, Великобританії, Канади та Італії - після відповідної резолюції ООН почала наносити ракетних ударів по території Лівії. Операція міжнародної коаліції отримала назву "Одіссея. Світанок".

31 березня керівництво операцією в Лівії перейшло до представників командування НАТО. Метою операції Північноатлантичного альянсу, що отримала назву Об'єднаний захисник, є забезпечення ембарго на постачання зброї, безпольотної зони і заходів по захисту цивільного населення.

Читайте також:

Британські літаки розбомбили найбільше в Лівії нафтове родовище

США відмовилися припинити операцію проти Каддафі

Біля берегів Італії затонуло судно з лівійськими біженцями

Лівійські повстанці розкритикували дії НАТО і обіцяють поскаржитись ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: