Мєдвєдєв: існує єдина російська правда, все інше засмічує мізки

Мєдвєдєв заявив, що займатися історією можуть всі, але вивчати в школах повинні лише "правильну" історію, ортодоксальну, все інше "мізки засмічує".

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв висловився категорично проти того, щоб дискусії з історичних питань ставали частиною учбового процесу, і заявив, що є історичні події, які повинні сприйматися як догма, не підлягати трактуванням.

"Я не проти новаторських або авангардних уявлень про історію. У парадоксальному мисленні іноді є значення. Але ці дослідження у жодному випадку не повинні перетворюватися на підручники", - заявив Мєдвєдєв. Він також відзначив, що "для того, щоб не ортодоксальні погляди на історію стали визнаними, потрібен час".

Мєдвєдєв привів в приклад події Другої світової війни, і назвав неприпустимими дискусії про те, хто цю війну почав. "Ми не можемо розкривати такого роду догмати. Вони є загальновизнаними в історії людства", - сказав Мєдвєдєв.

Він підкреслив, що "деякі речі не повинні бути предметом публічної дискусії, тим більше політичної". "Саме це відбулося з подіями Другої світової війни, коли окремі європейські країни почали говорити про те, що СРСР і гітлерівська Німеччина повинні нести однакову відповідальність за початок Другої світової війни", - відзначив президент.

Крім того, на його думку, "всякі нові ідеї допустимі в рамках наукової дискусії, але це не повинно робитися на сторінках підручників". "От цього засмічуються мізки, і це сумно", - сказав президент.

Нагадаємо, в травні Дмитро Мєдвєдєв підписав указ про створення Комісії при президенті РФ по протидії спробам фальсифікації історії в збиток інтересам Росії.

Комісія покликана узагальнювати і аналізувати інформацію про фальсифікацію історичних фактів, "направленої на зменшення міжнародного престижу Росії". Крім того, комісія повинна виробляти стратегію протидії фальсифікаторам і пропонувати президенту конкретні заходи по боротьбі із спотвореннями "правильної" історії. Комісія повинна збиратися не рідше двох разів на рік.

В той же час у нової комісії з'явилося безліч критиків. На думку правозахисників, комісія "буде протидіяти не фальсифікаціям історичних фактів, а думкам, оцінкам і концепціям; зрозуміло, лише тим з них, які йдуть врозріз з урядовою політикою". Колишній президент СРСР Михайло Горбачов також виразив побоювання, що комісія, всупереч своїй назві, сама займатиметься фальсифікацією історії.

Читайте також:

Мєдвєдєв похвалив Путіна за роботу під час кризи

Путін: ми з Мєдвєдєвим однієї крові

Мєдвєдєв та Путін грають у "хорошого та поганого поліцейського"

Мєдвєдєв: Росією керую я, а не Путін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: