Мєдвєдєв: Лукашенко обіцяв визнати Абхазію і Південну Осетію

Російський президент заявив, що Олександр Лукашенко у присутності колег пообіцяв визнати Абхазію та Південну Осетію.

Росія зацікавлена в міжнародному визнанні Абхазії і Південної Осетії, але це не самоціль. Що стосується Білорусії, то її президент Олександр Лукашенко у присутності колег обіцяв визнати обидві республіки, заявив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв.

"Ми зацікавлені в тому, щоб їх визнавали. Але це не самоціль. Таке завдання не стояло і не стоїть", - сказав Медведєв, відповідаючи на питання журналістів.

Що стосується Мінська, то, як зазначив Мєдвєдєв, Лукашенко раніше говорив про твердий намір визнати Абхазію і Південну Осетію. Таку обіцянку білоруський лідер дав у присутності керівників низки країн СНД, уточнив президент РФ.

"Він сказав:" Я урочисто обіцяю, що я все зроблю за найкоротший час", - розповів Мєдвєдєв.

Лукашенко раніше заявляв, що рішення про визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії повинен прийняти білоруський парламент. До порядку денного весняної сесії парламенту це питання не було внесено, а осіння відкриється 2 жовтня. У білоруському парламенті була створена робоча група з вивчення питання Абхазії і Південної Осетії. Члени робочої групи відвідували ці республіки і Грузію. Доповідь за підсумками поїздки опублікована не була.

На початку липня Лукашенко і президент Грузії Михайло Саакашвілі зустрічалися в Криму на святкуванні 60-річчя Віктора Януковича. 15 липня Перший канал білоруського телебачення показав інтерв'ю Саакашвілі, який дякував Мінську за зважену політику відносно Абхазії і Південної Осетії і критикував Москву за "незрозумілі вимоги" до нього. Лукашенко заявляв, що його переговори з Саакашвілі не були націлені конкретно проти когось.

У той же час президент Білорусії неодноразово говорив про тиск на нього з боку російського керівництва.

У жовтні 2009 року Лукашенко повідомив, що "певні сили" в Росії завадили Мінську своєчасно визнати незалежність Південної Осетії і Абхазії. За словами Лукашенка, з питанням визнання Мінськ "розбереться", а у Білорусі і Абхазії прекрасні відносини.

Читайте також:

Євросоюз підтримав плани Грузії щодо Абхазії та Південної Осетії

Клінтон: США не миритимуться з окупацією Росією грузинських територій

Саакашвілі запропонував Росії переговори про "деокупацію"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: